Popüler Analist: AVAX, ADA ve Bu 2 Altcoin’e Dikkat!

İlayda Peker

Kripto para piyasasının popüler analistlerinden olan Michaël van de Poppe, kripto piyasasında volatil hamleler devam ederken popüler 4 altcoin ile ilgili düşüncelerini paylaştı.

Van de Poppe, merkezi olmayan uygulamalar blok zinciri Avalanche‘ın (AVAX) yerel tokeni ile yorumlarına başlıyor ve AVAX’ın günlük grafikte yükseliş eğilimi işaretleri gösterdiğini söylüyor.

Kripto stratejisti, AVAX‘ın mevcut seviyelerden %60’ın üzerinde artış yaşayabileceğini ifade ediyor ve günlük hamlelerde 40 dolara doğru sapma olabileceğini ifade ediyor. Ancak bu noktada analist destek bölgelerinin çok yoğun olduğunu ve bu destek bölgelerinin kaybedilmemesi halinde 40 doların hedef olarak kalacağını dile getiriyor. AVAX yazının yayına hazırlandığı sırada 23 dolar üzerinde işlem görüyor.

Buna ek olarak analistin akıllı sözleşmelerin off-chain verilere erişmesine izin veren merkezi olmayan bir oracle ağı olan Chainlink’i de (LINK) değerlendirdiği görülüyor. Van de Poppe, Chainlink’in yükseliş eğilimini sürdürmesinin muhtemel olduğunu, ancak fiyat düşerse yatırımcıların hayatlarında bir kez karşılaşabilecekleri bir fırsat elde edeceklerini ifade ediyor.

Analiste göre LINK 9 ya da 10 dolar seviyelerine ulaşabilir ve şu anda bulunduğu seviyeler LINK için iyi bir alım fırsatı olabilir. Chainlink yazının kaleme alındığı sırada 6,9 dolar bandında işlem görüyor.

Cardano (ADA) ve Curve DAO (CRV)

Kripto para analisti bunlara ek olarak popüler coin’ler Cardano (ADA) ve Curve DAO (CRV) grafiklerini de inceliyor. Van de Poppe, CRV’nin mevcut seviyelerden %10’un üzerinde düşebileceğini ve önemli bir direnç seviyesinin üzerine çıkamamasının ardından 1,09 dolara gerileyebileceğini ifade ediyor. Analiste göre takip edilmesi gereken seviye 1,45 dolar bandı.

Bunlara ek olarak kripto analisti ve yatırımcı, Cardano için potansiyel giriş fırsatlarının 0,51 ile 0,55 dolar arasında olduğunu söylüyor. Analist 0,67 dolarlık direnç ciddi bir şekilde reddedildiği için bu geri çekilmeyi beklediğini ifade ediyor. ADA yazının kaleme alındığı sırada 0,56 dolardan işlem görüyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Teknik Analiz: Bitcoin’de Önemli Seviyeler!

Sonraki Haber

Terra UST Çöküşü Sonrası Bu Ülke Harekete Geçti!

İlgili Haberler