Bu Altcoin’de Volatil Fiyat Hamleleri Görülüyor!

İlayda Peker

Katılımcıları Ethereum ağına katkılarından dolayı ödüllendirmeye çalışan yeni bir altcoin, ABD merkezli en büyük kripto borsasında listelenmesinden sonra gözle görülür artış kaydetti.

Coinbase Listelemesi

Coinbase yaptığı bir açıklamada Optimism‘in (OP), uygun likidite koşulları karşılandığında Tether (USDT) işlem çiftinin Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacağını kamuoyu ile paylaştı.

Coinbase’e göre OP, “deneysel” olarak tanımlanacak, yani Coinbase‘in listesindeki diğer varlıklara kıyasla daha yüksek volatiliteye ve daha düşük işlem hacmine sahip olabilir. Optimism, Ethereum (ETH) için 2. katman ölçeklendirme çözümü olarak karşımıza çıkıyor. Yerel token’ı OP, ağ kaynaklarının yönetimi ve tahsisi için kullanılıyor.

Öte yandan OP 31 Mayıs’ta kullanıcı ile buluştu. CoinMarketCap’in tarihsel verilerine göre, Coinbase tarafından yapılan duyurudan hemen önce 0,79 dolar olarak fiyatlandı ve açıklamadan sonra değerini hızla %143 artarak 1,92 dolara yükseltti. Ancak sonrasında bir geri çekilme yaşandı ve yazının kaleme alındığı sırada OP, 1,14 dolardan işlem görüyor.

Optimism ve Coinbase

Başka bir gönderide Coinbase, Coinbase Custody soğuk cüzdanın bir parçası olan 200’den fazla varlık listesine Optimism’i de eklediğini söyledi. Coinbase Custody, genel olarak büyük yatırımı olan kurumsal yatırımcılar için bir saklama hizmeti olarak tanımlanabilir. Coinbase Custody New York Eyaletinde kiralanmış durumda ve müşterilere büyük miktarda kripto depolamak için oldukça güvenli bir yol sağlamak üzere tasarlandı.

Buna ek olarak Coinbase’in rakip kripto borsası Binance, başlangıçta Bitcoin (BTC), Binance USD (BUSD) ve Tether (USDT) ile eşleştirilmiş şekilde OP işlemlerini açacağını ifade etti. Ancak sonrasına  yüksek para yatırma işlemlerinden kaynaklanan gecikmeler nedeniyle bu hamleyi ertelediğini dile getirdi.Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DOGE Kurucusu ve Tesla CEO’su Karşı Karşıya

Sonraki Haber

Bitcoin Madencilik Gelirlerinde Son Durum

İlgili Haberler