Popüler Analist 3 Ayın Ardından Yanıldı: Bitcoin 100.000 Dolara Ulaşabilecek Mi?

İlayda Peker

Piyasanın en popüler analistlerinden olan ve 3 aydır üst üste Bitcoin (BTC) fiyat tahminleri tutan PlanB Twitter aracılığı ile yaptığı açıklamalarında muhtemelen Kasım ayı fiyat tahmininin tutmayacağını kabul ettiğini dile getirdi.

PlanB Beklentilerini Yeniledi

PlanB’nin Kasım ayı için tahminin tutması için Bitcoin’in 5 gün içinde yaklaşık olarak 40.000 dolar gibi bir artış yaşaması gerekiyor. Ancak bu pek de mümkün değil. Bu noktada PlanB Twitter’da oldukça fazla eleştiri aldı ama eleştirenlerin unuttuğu bir durum var: Analistin tahminleri Ağustos, Eylül ve Ekim aylarında tam anlamı ile tuttu…

Bunların yanı sıra PlanB Twitter’dan yaptığı açıklamalarında, Kasım ayı tahmininin muhtemelen ilk yanılma olacağını ifade etti ama stock-to-flow modelinin hala çalıştığını ve fiyatın 100.000 dolara doğru ilerlediğini de ekledi.

Bunlara ek olarak analiste göre Bitcoin fiyatı şu anda beklenenden düşük bir seviyede olmasına rağmen hala 100.000 dolarlık hedefe doğru ilerliyor. Ayrıca PlanB, stock to flow modelinin sadece arza odaklandığı ve talebi denklemden çıkardığı için de eleştirildiğini ifade ediyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin şu an için bir konsolidasyon sürecinde bulunuyor. 57.000 dolarlık önemli seviye üzerinde kalmak için çabalayan Bitcoin, Kasım ayını yeşilde kapatmak için de çaba sarf ediyor.

Bu noktada her ne kadar ayılar baskı yapsa da boğaların vazgeçmiyor olması dikkatleri çekiyor. Ayrıca  analistlere göre şu anda yatırımcılar bu düşük seviyeleri bir satın alma fırsatı olarak değerlendiriyor ve bu da yıl bitmeden daha yüksek seviyelerin görülebileceğini bir kanıtı olarak değerlendiriliyor.Total
32
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

İngiltere ve Kanada’dan Kripto Para Açıklamaları!

Sonraki Haber

Amiral Gemi Bitcoin, Önemli Bir Geri Çekilme Kaydetti: İzlenmesi Gereken Seviyeler

İlgili Haberler