Bitcoin (BTC) Haftalık Kapanış Tahminleri! Yeniden 60.000 Dolar!

Fatih Çetin

Haftalık kapanışa doğru giderken Bitcoin fiyatı yeniden 60.000 doları aştı. Ancak devam eden satış baskısı fiyatın kısa sürede 59.400 seviyesine kadar gevşemesine sebep oldu. Gittikçe daha kritik hale gelen haftalık kapanış, Bitcoin ayılarının baskına rağmen 59.000 dolar üzerinde olabilir.

Bitcoin (BTC)

Hafta içinde 55.000 dolara kadar gevşeyen fiyat devam eden boğa piyasası hakkında şüpheleri artırdı. Şimdilik 53.000 desteğinden uzak kalmaya devam eden fiyat mevcut düzeltmesini başarıyla tamamlayacak mı? BTC 70.000 doları hedefleyerek 5 başarısız test yapmıştı, bunlardan sadece biri 69.000 doların üzerinde noktalandı. Evergrande iflasıyla yayılan negatif hava ve 1 trilyon dolarlık altyapı tasarısının da etkisiyle BTC fiyatı böyle bir düzeltmeye mecbur kaldı.

Aylık bazda %2 değer kaybeden fiyat yeniden 60.000 doların üzerine tutunarak destek oluşturmaya çalışacak. Avalance (AVAX) ve Crypto.com Coin (CRO) gibi altcoinler ise piyasanın genel seyrine meydan okuyor. Bugünü ikisi de ATH noktalarını yeniledi.

Bitcoin Teknik Analiz

Dört saatlik grafikte hareketli ortalamalar (10,20 ve 30) mevcut bölgenin yükseliş için korunması gerektiğine işaret ediyor. Yazı hazırlandığı sırada 59.300 dolarda bulunan Bitcoin fiyatının 58.896 doların altına gevşememesi gerekiyor. Bu senaryoda yeniden 55.000 bölgesine düşüş görülebilir. En kötü senaryo ise nihai olarak 48.000 bölgesinin test edilmesidir. Birçok analist 59.000 dolar ile 61.000 arasında haftalık kapanışın kısa vadeli yükselen trendi besleyeceğini düşünüyor.

RSI’da pozitif uyumsuzluk bulunuyor. Eğer fiyat bu bölgede biraz daha tutunabilirse bu durumda anlık yukarı ataklar görebiliriz. Fiyatın 60.700 dolar üzerinde kalıcı hale gelmesi herkesi rahatlatacaktır. Mevcut seviyeler 52.000 dolara kadar gevşemenin sürpriz olmadığını gösteriyor. Haftalık kapanışın 59.000 üzerinde olması daha önce de söylediğimiz gibi olumsuz senaryoları şimdilik bertaraf edecektir.

Ancak olası yeni bir dipte altcoinler ciddi alım fırsatları verebilir. Bu yüzden cazip bulduğunuz seviyelere emir girebilir ve stop noktalarınızı kontrol edebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ünlü Kripto Milyarderi Ethereum (ETH)’dan Vazgeçti!

Sonraki Haber

Cardano Yatırımcılarının Heyecanla Beklediği İki Gelişmeye Günler Kaldı! ADA Fiyat Beklentileri

İlgili Haberler