Popüler Analist: “2009’daki BTC’lerin Harekete Geçmesi Önemsiz”

İlayda Peker

Dünden bu yana kripto para ekosisteminin en büyük olayı yıllardır hareket etmeyen BTC’lerin harekete geçmesi oldu. 2009 yılından bu yana hiçbir şekilde hareket etmemiş bir Bitcoin cüzdanından 40 BTC ve 10 BTC olmak üzere iki kez transfer işlemi gerçekleştirildi ve cüzdanın ilk adreslerden biri olması dolayısıyla Satoshi Nakamoto’ya ait olabileceği ifade edildi. Ancak işlem takip edilip olay açıklığa kavuşunca BTC’lerin Satoshi’ye ait olmadıkları ortaya çıkmış oldu.

Herkes bu Bitcoin hareketinin çok çok büyük ve önemli bir olay olduğunu dile getirirken piyasanın önemli analistlerinden Willy Woo bu durumun abartıldığı gibi önemli bir durum olmadığını ifade etti.

Yükseliş Mi, Düşüş Mü?

Farklı bakış açıları ile değerlendirildiğinde yukarıda bahsi geçen Bitcoin işlemleri hem yükseliş hem düşüş sinyali olarak değerlendirilebilir. Örneğin; çok eski bir Bitcoin sahibinin satışa başladığı şeklinde düşünülürse bu durum düşüş sinyali olarak değerlendirilebilir. Bununla birlikte uzun vadeli fiyat dinamikleri söz konusu olduğunda, eski kripto paralar hareket ettiğinde tipik olarak destek seviyelerinin yükselmesine izin verir. Bu da uzun vadede bir rallinin başlayacağı şeklinde yorumlanabilir.

Willy Woo ise konuyla ilgili paylaştığı tweet’inde tam olarak şu ifadeleri kullandı:

2009’dan 40 BTC değerinde Bitcoin taşınması,

Ayı piyasası mı: Evet

Boğa piyasası mı: Evet

Önemli mi: HAYIR (Satoshi’nin kripto paraları olmadığını varsayarsak)

Ancak bunun yanında bu BTC’lerin Satoshi’nin olduğunu ve dolayısıyla çok “muhteşem” bir olay olduğunu düşünenlerde de var. Örneğin, tecrübeli yatırımcı Dan Tapiero konuyla ilgili duygularını açıklarken, “Olayın gizemi çok havalı” ifadelerini kullandı.

Kaynak: U.TodayTotal
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC’deki Günlük Aktif Cüzdan Sayısı XRP’nin 140 Katı

Sonraki Haber

BTC Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 21/05/2020

İlgili Haberler