Popüler Altcoin’in Kurucuları Hakkında Şok İddia

Popüler Altcoin’in Kurucuları Hakkında Şok İddia

Zeus Capital isimli varlık yönetim ve araştırma firması daha önce de adını birkaç araştırması ile sektörde duyurmayı başarmıştı. Özellikle Chainlink (LINK) projesini hedef aldığı görülen Zeus Capital, daha önce yayınladığı raporunda Chainlink’in imzaladığı 140 ortaklığın yalan olduğunu ve Rus kurucuların bunu pump ile yükseltmeyi başardığını vurgulamıştı.

Bu olay sektörde büyük yankı uyandırdı ve Chainlink destekçileri Zeus Capital’i sahte araştırma hazırlamakla itham etti. Bu olayın devamında bazı kripto para fenomenlerinin Zeus Capital tarafından kendilerine para teklif edildiğini ve LINK hakkında olumsuz haber yayılması talebinde bulunulduğunu açıklaması, olayı başka bir boyuta çekti.

Chainlink’in Kurucuları Zengin Oldu

Şu an için Zeus Capital ve Chainlink yatırımcıları arasında bitmek bilmeyen bir kavga var gibi duruyor. Chainlink yatırımcıları Zeus Capital firmasının yüklü bir LINK short pozisyonu açtığını ve bu sebeple böyle davrandığını iddia etmekte.

Zeus Capital ise yeni yayınladığı bir tweet ile yatırımcıların zarar edeceğini vurgulayarak LINK projesinin kurucularının lüks harcamalarını ortaya döktü. Araştırma firmasının aktardığı bilgilere göre kuruculardan birisi New York içerisinde yer alan 5,392 milyon dolarlık, diğeri ise 2,457 milyon dolarlık daire satın aldı.

LINK fiyatında karışık sinyaller görülmesinin sebebi aslında bu karmaşa olarak biliniyor ve iddiaların artması, yakında bunların zirveye ulaşıp sonlanabileceğini göstermekte.

Zeus Capital ise bu olayın sonunun ABD yargısından geçtiğini ifade etti.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.