Chainlink’te (LINK) Karışık Sinyaller Görülüyor

İlayda Peker

Chainlink (LINK) özellikle son aylarda gerçekten çok iyi bir güç kazandı. Dolayısıyla piyasa hacmi bakımından en iyi 12. kripto para birimi olan LINK piyasada en çok yükseliş kaydeden kriptolardan biri oldu.  Bu yükseliş sayesinde kripto para birimi birkaç ay önce tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Şu anda ise analistler LINK’in teknik açıdan daha da yüksek seviyeleri görebileceğini ifade ediyor. Çünkü oluşan grafikler LINK’in yeniden yüksek seviyeleri görebileceğini gösteriyor. Ancak bazı analistlere göre oluşan bu grafikler büyük bir düşüş öncesinde kripto para biriminin son kez yüksekleri görebileceğinin de işareti olabilir.

Önce Artış Sonra Düşüş

Yazının yayına hazırlandığı sırada Chainlink, 4.07 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Bununla birlikte dün 4.10 dolar seviyesine ulaşan kripto para, sonrasında bir düzeltme yaşadı ve 3.95 seviyelerine geriledi. Ancak mevcut fiyata bakıldığında yeniden bir toparlanma yaşadığı görülüyor.

Aslında LINK’in bu hareketinin lider kripto para birimi Bitcoin’in dün 9.625 dolara çıkması ve ardından 9.350 dolar seviyelerine geri çekilmesi ile de paralellik gösteriyor.

Ancak LINK kısa vadede bazı kayıplar yaşamasına neden olabilecek göstergeler olduğu ifade ediliyor. Örneğin, son zamanlarda kripto para için sosyal hacim daha da arttı. Son altı ay boyunca sosyal hacimdeki hatalı artışlar, keskin fiyat düşüşlerinden hemen önce meydana geldi.

Veri analizi platformu Santiment ise konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda son altı ayın LINK için oldukça farklı geçtiğini ve yerel zirvelerin ardından düşüşlerin yaşandığını dile getirdi.

Teknik Olarak Hala Güçlü

Belirtilen bu gösterge her ne kadar düşüş eğilimi gösterse de bazı analistler LINK’in teknik olarak hala güçlü olduğunu ifade ediyor. Piyasanın önemli analistlerinden Nik Patel, LINK’in 4.30 dolar bandında bir mola vermesi durumunda fiyatın 5 dolara kadar ulaşma olasılığının oldukça yüksek olduğunu ifade ediyor.

Kaynak: NewsbtcTotal
1
Shares
1 yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ethereum 300 Dolara Mı İlerliyor?

Sonraki Haber

Balinalar Durmuyor: 11.660 BTC Önce Alındı Sonra Transfer Edildi

İlgili Haberler