Polygon’da Dikkat Çeken Büyüme: 2. Sıraya Yerleşti!

Bitcoin Haber

Ethereum katman-2 (L2) Polygon‘da Mart ayında artan kullanıcı etkinliği, ağın benzersiz aktif cüzdanlar (UAW’ler) açısından ikinci en büyük blok zinciri oyun ağı haline geldiğini gördü

Polygon Büyümesi

Merkezi olmayan uygulama (DApp) analiz platformu DappRadar tarafından 6 Nisan’da yayınlanan Blockchain Games raporuna göre, Polygon’daki oyunlarla ilgilenen UAW sayısı Mart ayında 138.081’e ulaşarak Şubat ayına kıyasla %53 artış gösterdi.

Bu rakam Polygon‘u 84.000 ve 80.000 UAW ile üçüncü ve dördüncü sıradaki Hive ve BNB Chain’in oldukça önüne yerleştirirken, birinci sıradaki WAX 314.000 UAW ile grubun oldukça önünde yer alıyor:

Daha önce DeFi DApp’larıyla tanınan bir blok zinciri olan Polygon, bu ay Hive’ı geride bırakarak ikinci sıraya yerleşti. Bu Polygon için olumlu bir işaret, zira artık bir oyun blok zinciri olarak tanınmaya başladı.

Polygon’daki UAW artışının önemli bir kısmı, DappRadar verilerine göre yalnızca son 30 gün içinde %17.000’den fazla UAW artışı gören BoomLand’ın Hunters On-Chain oyunundan kaynaklandı.

Ocak ayında piyasaya sürülen Hunters On-Chain, BoomLand’in mobil oyunu Hunt Royale’in Web3 uyarlamasıdır. NFT entegrasyonları ile oynaması ücretsiz bir RPG’dir ve Minecraft’a benzer bir görünüm ve stile sahiptir.

Özellikle 9 Mart’ta, oyun tüm zamanların en yüksek UAW sayısı olan yaklaşık 55.300’ü gördü.

Oyun Ekosistemi

Geçen ay oyuna yönelik ilginin artmasında özellikle neyin etkili olduğu bilinmemekle birlikte, 31 Mart’taki oyun içi NFT satışı beklentisi de etkili olmuş olabilir.

Daha genel olarak bakıldığında, raporda tüm “zincir içi oyun faaliyetlerinin Mart ayında %3,33 oranında azalarak 741.567 günlük Benzersiz Aktif Cüzdana (dUAW) gerilediği; yine de oyunların 2023’ün ilk çeyreğinde DApp sektörü faaliyetlerinin %45,6’sını oluşturduğu” kaydedildi.

Son birkaç aydır Polygon çevresinde, özellikle NFT’ler, oyun ve Metaverse ile ilgili bazı yükseliş ivmesi gelişiyor.

Ağın arkasındaki ekip olan Polygon Labs, şimdiye kadar NFT projeleri geliştirmek ve barındırmak için Warner Music, Starbucks, Adidas, Reddit ve Adobe gibi büyük isimlerin yer aldığı uzun bir ortaklık listesine imza attı.

Ekip ayrıca 27 Mart’ta Polygon’un açık kaynaklı Ethereum Sanal Makinesi eşdeğeri sıfır bilgi sunumunu başarıyla başlattı. DApp’lerin işlem gruplama yoluyla ölçeklenmesine, daha yüksek performansın kilidini açmasına ve aynı zamanda ağ üzerinde işlem yapmak için gaz ücretlerini azaltmasına olanak tanıdığı belirtiliyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Finans Yazarı: Şok Edici Bitcoin ve Hisse Senedi Çöküşü Geliyor! 

Sonraki Haber

Ethereum’un Shapella Fork’undan Ne Beklemeli?

İlgili Haberler