Polygon (MATIC) ve Base Rekabetinde Son Durum: Kim Önde?

Bitcoin Haber

Son birkaç hafta içinde Polygon (MATIC) aktivitesinde, temel metriklerin düşmesi ve Coinbase’in L2 Base’inin birçok yönden öne çıkmasıyla belirgin bir düşüş yaşandı. Ancak, Polygon’un birden fazla ağ güncellemesi planladığı ve durumu lehine çevirebileceği belirtiliyor. Ağın yeniden düzenlendiği ve 18 Eylül’de yeniden senkronize edildiği, bir sonraki güncellemenin 20 Eylül 2023’te duyurulacağı belirtildi.

Dragon Fruit Yükseltmesi adlı yeni sürümün, Ethereum (ETH) işlem kodu desteği de dahil olmak üzere ağdaki bir dizi iyileştirmeyi içereceği belirtildi. Polygon zkEVM Mainnet Beta’nın bu güncelleme sonrasında Solidity’nin en son sürümüyle güncelleneceği ifade edildi.

Polygon zkEVM, ağ istatistiklerinin hızla artmasıyla popülarite kazandı fakat son haftalarda bazı temel ölçümlerde yaşanan düşüş, ağ etkinliğini ve günlük işlemleri azalttı. Total Value Locked (TVL) değerinin düşmesi nedeniyle toplam değeri de geriledi.

Coinbase’in L2 projesi Base’in, piyasaya geç giriş yapmasına rağmen birçok yönden zkEVM’yi geride bıraktığı görülüyor. Temmuz ayında aktif adreslerinin hızla artması ve zkEVM’yi aşmasıyla büyük bir popülerlik kazandı. Ancak, Polygon’un zkEVM için planladığı yeni güncellemelerle durumun lehine dönebileceği öngörülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Analizi ve Gelecek Beklentileri

Sonraki Haber

Kripto Para Dünyasında LTC Yükseliyor: Nedenleri ve Fiyat Tahminleri

İlgili Haberler