Binance’ten İngiltere Adına Önemli Adım

Binance’ten İngiltere Adına Önemli Adım

Ortaya çıkan son haberlere göre Binance.UK, kendi kendini yöneten kripto para topluluğu CryptoUK’a yönetici üye olarak katılıyor. Yapılan açıklamalara göre Binance, topluluğun stratejik yönüne liderlik etmek için Coinbase, CryptoCompare ve Ripple gibi paydaşlara katılacak ve Birleşik Krallık’taki dijital varlıklar için düzenleyici bir çerçeve geliştirmek amacıyla hükümet ile birlikte çalışacak.

CryptoUK ve Binance.UK

CryptoUK, 2018’in başlarında kuruldu ve üyeleriyle birlikte aktif kuralların oluşturulması için çalışıyor. CryptoUK Başkanı Ian Taylor, Binance.UK’in kripto para piyasasında oldukça iyi uygulamalar sunuyor. Dolayısıyla Binance.UK’in toplulukta aktif rol oynaması ve proaktif bir rol üstlenmesi bekleniyor.

Taylor konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Binance.UK, İcra Komitemize ve girişimlerimize yerel ve küresel anlamda önemli uzmanlık getirecek. Birleşik Krallık’taki kripto pra işletmeleri ve müşterileri için destekleyici bir düzenleyici çerçeve geliştirmeye yardımcı olmak üzere onlarla birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Binance, Haziran ayında İngiltere piyasasına genişlediğini duyurdu ve sonbaharda kullanıcı ile buluşması planlanana düzenlenmiş bir borsa üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Binance’in bu girişimi, bankacılık ve fintech konusunda deneyimli olan Teana Baker-Taylor tarafından yönetiliyor. Baker-Taylor, CryptoUK gelişmesi ile ilgili yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

Kendi kendini yöneten kurumlar, en iyi uygulamaları geliştirmede ve tüketici güvenini oluşturmada kilit bir rol oynarlar. CryptoUK gibi topluluklar, hem endüstriyi hem de tüketicileri desteklemede daha etkili olan daha bilinçli politikaların geliştirilmesini sağlayan politika yapıcılarla anlamlı tartışma ve eğitimi kolaylaştırmaya yardımcı oluyor.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz günlerde Binance, Binance Card’ın Avrupa ve İngiltere’de piyasaya sürüldüğünü açıklamıştı.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.