Polygon (MATIC) Merkezi Olmayan Özerk Bir Yapı Oluşturuyor!

Fatih Çetin

Proje, ileri dönük hedeflerine ulaşabilmek için merkezsiz yapısını güçlendiriyor. Ethereum ölçeklenebilirlik altyapısı geliştiricisi Polygon tüm topluluk ve merkezi olmayan finans projeleri için özerk bir organizasyon oluşturacağını söyledi. DAO ile Polygon (MATIC) daha güçlü hale gelecek.

Polygon ve DAO

Bugün yapılan duyuruda Polygon, topluluk üyelerine çağrıda bulundu. DAO hakkındaki görüşleri toplayan Polygon (MATIC) bu konuda artık somut adımlar atacak. Polygon kısa süre içinde QuickSwap, Sushi ve Aave ve diğerleri dahil olmak üzere projeler arasında tartışmaları teşvik etmek için komiteler oluşturacak. Böylece çapraz iş birliği artırılmış olacak. Elbette bu durum DeFi alanındaki büyümeyi destekleyecek.

Projenin ekosistemi büyüyor ve böyle bir şeye ihtiyacın olduğu uzun süredir kabul ediliyordu. Yeni üye seçimleri gibi konularda MATIC veya DAO tokenı kullanılarak oylamalar yapılabilecek. Böylece DAO konusunda gerekli adımları atmamış olan bu projelerin eksik yönü Polygon (MATIC) ile telafi edilecek.

Avantajları Ne Olacak?

Polygon attığı bu adımla birlikte yazılım geliştirme kitleri veya SDK’lardaki projelerin ölçeklendirilebilmesine olanak sağlayacak. Layer2 entegrasyon ve yeni projelerin katılımları da böylece kolaylaştırılacak.

Açıklanan projenin hayat bulması halinde Polygon (MATIC) projesinin daha değerli hale gelmesi mümkün olacak. Ayrıca DAO için yeni bir token oluşturulması halinde ona sahip olmak isteyecek çok sayıda yatırımcı olacaktır.

Ağ daha aktif hale gelecek ve katılımcılar Polygon ile büyümeye devam edecek. Ancak arka planda bazı önemli detaylar bulunuyor. Örneğin bu projeler kendi DAO yapılarını inşa etmek isteyebilir. Bu şu an veya ileride olabilir, böyle bir durumda beklenen verim alınmayacaktır. Polygon’un ağdaki projelere bunu dayatması ise ters teperek ağın küçülmesine sebep olacaktır.

Detaylar netleştiğinde ve ağdaki önemli projeler konuyla alakalı görüşlerini açıkladığında daha kesin şeyler söylenebilir. Fakat orta ve uzun vadeli MATIC yatırımcılarının bu konuyu yakından takip etmesi gerekiyor. Gelecek haberlerin fiyata direkt etkisi olacaktır.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Araştırma: Her Dört Kripto Para Yatırımcısından Üçü Karda!

Sonraki Haber

Haftanın Son Günü İyi Başladı: Hafta Sonunda Bitcoin’i (BTC) Ne Bekliyor?

İlgili Haberler