Polygon (MATIC) İvme Kazanırken, Kurucu Ortak Yeni Bir Girişimle Devreye Giriyor 

Bitcoin Haber

Uzun süren bir durgunluk döneminin ardından Polygon (MATIC) üzerindeki ağ etkinliği güçlü bir ivme kazanmaya başladı. DeFiLlama’ya göre, Ethereum (ETH) yan zincirindeki aktif kullanıcılar 16 Mayıs’ta 389.000’e yükselerek son beş haftanın en yüksek seviyesine ulaştı. 

Polygon’un Yeni Girişimi 

Kullanıcı tabanındaki sıçrama, ağ üzerinde işlenen işlem sayısı üzerinde orantılı bir etki gösterdi. 

İşlem hacminin büyük bir kısmı L2 ölçeklendirme çözümü Polygon zkEVM tarafından yönlendirildi. Polygon tarafından atılan bir tweet’e göre, sıfır bilgi toplama (zk-rollup) üzerindeki işlem hacmi son birkaç gün içinde rekor seviyelere ulaştı. 

Polygon son birkaç ay içinde öne çıkmaya başladı. Gerek merakla beklenen Polygon zkEVM’in piyasaya sürülmesi gerekse ağdaki gaz ücretlerini dengelemeyi amaçlayan hard fork olsun, ekosistem blok zinciri teknolojisini daha verimli ve erişilebilir hale getirmek için proaktif bir adım attı. 

Devam eden çabaların bir parçası olarak Polygon kurucu ortağı Sandeep Nailwal, erken aşamadaki Web3 geliştiricilerine mali yardım ve kaynak sağlamayı amaçlayan bir program olan Nailwal Fellowship’in başlatıldığını duyurdu. 

Nailwal, bu girişime kendi parasından 500 bin dolar yatıracağını ve her yıl 10 kişi arasında eşit olarak paylaştırılacağını söyledi. 

Bursiyerler, hibe parasının yanı sıra Sandeep Nailwal tarafından kurulan bir girişim sermayesi fonu olan Symbolic Capital’den mentorluk alacaklar. Ve 6 ay boyunca tam zamanlı olarak web3‘te inşa etmeye karar vermelerine yardımcı olmak için en iyi kuruculara ve yatırımcılara erişim. 

MATIC Bağışıklık Kazandı 

Ekosistemden gelen olumlu gelişmeler yerli token MATIC’i yükseltmeyi başaramadı. Token, bu yazı yazıldığı sırada son 24 saat içinde %1,4 oranında düştü. 

Aslında, MATIC‘in sıkıntıları yeni değil. CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, geçtiğimiz ay piyasanın en büyük kaybedenlerinden biri oldu ve basın saatine kadar %27’den fazla kayıp yaşadı. 

Fiyat kayıpları, yatırımcıların MATIC’e olan güvenini azalttı ve ağırlıklı duyarlılık negatif bölgede eğilim göstermeye devam etti. Sonuç olarak, yeni adres sayısındaki istikrarlı düşüşün de gösterdiği üzere, kullanıcı benimsemesi darbe aldı. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PEPE, Dogecoin ve Shiba Inu’ya Rakip Olamadı Rakip Olamadı! 

Sonraki Haber

ETH NFT Tahtını Bırakacak Mı? Önemli Veriler! 

İlgili Haberler