MATIC Konsolidasyon Bölgesinde: Boğalar Kontrole Geçecek Mi?  

Bitcoin Haber

MATIC boğaları Şubat ortasından bu yana hakimiyetlerini sürdürmekte zorlanıyor. O zamandan beri 2023’ün başından bu yana elde ettiği kazançların yaklaşık yarısını kaybetti, ancak boğaların kurtulma şansı olabilir. 

MATIC Fiyatı 

MATIC Nisan ayının ikinci yarısında da aynı düşüş temasını sürdürdü.  Bununla birlikte, boğaların kendilerini kurtarmak için başka bir girişimde bulunmak üzere olabileceğini gösteren önemli bir gözlem vardı. 

MATIC’in fiyatı kısa süre önce aşağı yönlü hareketini genişletti ve 0,95$ fiyat seviyesinin yakınında konsolide oldu. 

MATIC daha önce Nisan ayının son haftasında aynı destek seviyesini yeniden test etmişti. Bunu kısa süreli zayıf ve yükseliş eğilimli bir girişim takip etti ve token başka bir destek yeniden testine yöneldi. Bu arada, tokenın para akışı çıkışların yavaşladığını ve potansiyel olarak dönüyor olabileceğini ortaya koydu. 

MATIC’in boğaların momentumlarını yeniden kazanması için yeterli girişi toplaması gerekecek. Zincir üzerindeki ölçümleri, genel piyasa duyarlılığının son birkaç gün içinde biraz iyileştiğini ortaya koydu. Bununla birlikte, muhtemelen piyasada hala çok fazla belirsizlik olduğu için, yatırımcılar arasında sağlam bir güvene işaret etmiyordu. 

Ayrıca, MATIC’in hacmi son birkaç günde gözlenen yavaşlamanın ardından bir miktar canlanma gösterdi. Bununla birlikte, hacimler hala düşük kaldı, bu nedenle MATIC’in mevcut destek seviyesinin altına inme şansı vardı. 

MATIC Yatırımcıları 

MATIC sahipleri için bir miktar rahatlama sağlayabilecek özel bir gözlem de vardı. Ortalama madeni para yaşı son yedi günde genel bir artış kaydetti. Bu, aynı dönemde satış baskısındaki yavaşlamayı doğruladı. 

MATIC’in işlem sayısı da son birkaç gün içinde yavaşladı. Bu sonuç, fiyat kısa vadeli destek çizgisine yaklaştıkça satış baskısında bir yavaşlama olarak yorumlanabilir. Zincir üzerindeki bu gözlemler, desteğin tutma olasılığının daha yüksek olduğunu desteklese de, anlaşmayı mühürleyebilecek başka bir makro faktör daha vardı. 

Küresel ödeme işlemcisi MasterCard geçtiğimiz günlerde birden fazla blok zinciri ağıyla ortaklık kurduğunu açıkladı. Polygon, MasterCard’ın blok zinciri benimseme planının bir parçası olacak blok zinciri ağları arasında yer alıyor. 

Piyasa MasterCard haberlerine hemen tepki vermemiş olabilir, ancak piyasa koşulları hizalandığında yatırımcılar arasında yenilenen güveni tetikleyebilir. 

MATIC’in fiyat hareketi piyasanın geri kalanıyla birlikte hareket ediyor. Bununla birlikte, küresel bir ödeme işlemcisi ile işbirliği beklentisi, daha fazla gerçek dünya faydası ve büyümesinin önünü açabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

MicroStrategy’nin Bitcoin İnancı: 1. Çeyrek Karını Açıklarken Güçlü! 

Sonraki Haber

Cardano Yorumları: ADA Fiyatında Son Durum 

İlgili Haberler