Polygon (MATIC) Bu Ölçümlerde Artış Görüyor, Gelecekte Ne Olacak?

Bitcoin Haber

Polygon (MATIC) 24 Mart’ta 40 milyon dolar değerini aşarak işlemlerde büyük bir artışa tanık oldu. MATIC bu rakamları kaydeden ilk on arasındaki  tek kripto oldu. Polygon dışında, Fetch (FET) ve The Sandbox (SAND) da benzer bir büyüme kaydetti.

Polygon Verileri

Balinalar tarafından MATIC birikiminin artmakta olduğunu görmek de ilginçti. Santiment’in grafiği, MATIC’in en iyi adresler tarafından tutulan arzının geçen hafta arttığını ve yatırımcıların token’a olan güvenini yansıttığını ortaya koydu.

Balinalar sadece daha fazla MATIC biriktirmekle kalmadı, diğer cephelerde de büyüme kaydedildi. Örneğin, Dune’un grafiği MATIC’in tekil kullanıcılarının artış eğiliminde olduğunu ve ağın daha fazla kullanıldığını ve benimsendiğini gösteriyordu.

Bu büyümenin birkaç nedeni olsa da, bunlardan biri MATIC’in önde gelen bir Web3 oyun platformu olan Immutable ile yaptığı son ortaklığa bağlanabilir.

Polygon ve NFT

Tekil adres sayısı artarken, NFT satışlarında bir düşüş kaydedildi. CRYPTOSLAM’ın grafiğine göre, MATIC’in NFT satış hacmi son yedi günde %38’in üzerinde düşüş gösterdi. Sadece bu da değil, Şubat 2023’ün sonlarında yükseldikten sonra, MATIC’in Polygon pazarlarındaki haftalık hacmi keskin bir düşüş gösterdi.

NFT ekosistemindeki düşüşe rağmen, ağın gelişimi hakkında güncellemeler yayınlayan popüler bir Twitter adresi olan Polygon Daily, OpenSea’de en çok işlem gören NFT koleksiyonu hakkında bir tweet attı. Tweet’e göre, CollectTrumpCards bir kez daha listenin başında yer alırken, onu The Sandbox ve Lens Protocol takip etti.

Zincir üzerindeki performansı açısından MATIC için işler oldukça iyi görünüyordu. Örneğin, MATIC’in borsa rezervi azaldı ve bu da daha az satış baskısı olduğunu gösteriyor. Token’ın borsalar dışındaki arzı da arttı ki bu tipik bir boğa sinyalidir.

MATIC Ağ Büyümesi

İşlemlerdeki büyük artış sayesinde, MATIC’in ağ büyümesi geçen hafta yüksek kaldı ve bu da MATIC’i transfer etmek için daha fazla yeni adresin kullanıldığını gösteriyor. Buna ek olarak, birden fazla adres arasında daha fazla token transfer edildi ve bu durum MATIC’in 21 Mart’taki yükselen hızına bakıldığında açıkça görülüyor.

Ölçümler iyi olsa da, MATIC’in fiyat hareketi son zamanlarda düşüşe geçti. CoinMarketCap’e göre, token fiyatı son 24 saat içinde %1,8’in üzerinde düşüş gösterdi. Yazım sırasında, 9,6 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile 1,11 dolardan işlem görüyordu. Polygon’un günlük grafiği de düşüş eğilimi gösteriyor ve fiyatın daha da düşeceğini gösteriyor.

MACD, aşağı yönlü bir geçiş olasılığını gösterdi. MATIC’in Göreceli Güç Endeksi (RSI) hafif bir düşüş kaydetti ve bu da düşüş eğilimindeydi. Bollinger Band’ın bulguları, MATIC’in fiyatının daha az değişken bir bölgede olduğunu ve yakın vadede kuzeye doğru bir kırılma şansını daha da azalttığını gösterdi.

Bununla birlikte, token’ın Para Akışı Endeksi (MFI) nötr işaretin üzerinde hareket ettiği için yükselişini sürdürdü. Bunu yaklaşan zkEVM lansmanı ile birleştirdiğimizde, trendin tersine dönme olasılığı göz ardı edilemez.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Küresel Bankacılık Krizi Bitcoin ve Kripto Paraları Nasıl Etkiledi?

Sonraki Haber

Veriler, Ethereum Balinalarının SHIB Stoğu Yaptığını Gösteriyor

İlgili Haberler