DOGE Kripto Piyasası Satışının Ortasında Piyasa Değerinde MATIC’i Geçti

Bitcoin Haber

Memlerden esinlenen kripto para Dogecoin ($DOGE), Silvergate bankasının kapanmasından etkilenen geniş bir kripto para piyasası satışının ortasında piyasa değeri açısından Polygon‘u ($MATIC) geride bıraktı.

MATIC ve DOGE

Piyasa verilerine göre, Dogecoin şu anda 9,45 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip, tüm MATIC 9,3 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip ve bunları Cardano’nun ($ADA) arkasında ve Solana’nın ($SOL) önünde, metriğe göre sekizinci ve dokuzuncu en büyük dijital varlıklar haline getiriyor.

Dogecoin, 30 milyondan fazla tokenı önde gelen kripto para borsası Binance’e taşıyan bir balina işlemi telaşı gördükten sonra MATIC’i geçti ve topluluk, fonların daha sonra sonuç olarak borsalarda satıldığına inandı.

Bu arada Dogecoin, önemli bir balina cüzdanının milyonlarca token biriktirdiğini ve şu anda 700 milyondan fazla DOGE ile kripto para biriminin blok zincirindeki en büyük 20. cüzdan olduğunu gördü.

Balinanın birikimi ilk olarak blok zinciri izleme kaynağı Lookonchain tarafından tespit edildi ve mikroblog platformu Twitter’da balinanın ilk olarak cüzdanına yaklaşık 39 milyon $ değerinde 200 milyon $ DOGE eklediğini, ertesi gün ise fiyat artışının ardından 63 milyon $ değerinde 250 milyon $ eklediğini belirtti.

Ayrıca Filipinler’de popüler bir kripto para borsası olan Coins.ph, kısa süre önce Dogecoin için destek ekleyeceğini duyurdu. Kripto para birimi son yıllarda Elon Musk gibi milyarderlerin desteği nedeniyle popülerlik kazandı. Dogecoin 2013 yılında “eğlenceli ve dostane bir internet para birimi” olarak yaratıldı ve maskotu olarak bir Shiba Inu’ya sahip.

Polygon’da Son Durum

Polygon sadece altı ay içinde ağına 46 milyon yeni adres eklerken, işlem ücretlerini ödemek ve staking yoluyla ağı güvence altına almak için kullanılan yerel tokeninin fiyatı, döngü boyunca daha geniş kripto pazarından daha iyi performans göstermeye devam etti.

Polygon, Ethereum ile uyumlu akıllı sözleşmeleri kolaylaştırmak için sıfır bilgi kanıtlarını kullanan bir ölçeklendirme çözümü olan zkEVM mainnet’in beta sürümünü 27 Mart’ta piyasaya sürecek.

Polygon’un arkasındaki ekip, zkEVM’in Ethereum’dan saniyede 100 kat daha fazla işlemi destekleyebileceğini ve tüm bunları yaparken merkeziyetsizliği ve güvenliği koruyabileceğini söylüyor. Ayrıca Polygon, geliştiricileri zkEVM platformu üzerinde uygulamalar oluşturmaya teşvik etmeyi amaçlayan 100 milyon dolarlık bir hibe girişimini de açıkladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

ADA Sorunları Artarken Cardano Yüzde 23 Değer Kaybetti!

Sonraki Haber

KuCoin, New York’ta Düzenleyici Baskıyla Karşı Karşıya

İlgili Haberler