Polygon Labs, Yönetişim İçin Protokol Konseyi Kurmayı Planlıyor

Bitcoin Haber

Polygon Labs, MATIC’in de arkasındaki şirket olan Polygon’un bir parçasıdır. Şirket, Polygon’un akıllı sözleşme güncellemelerini denetlemek için 13 üyeli bir Protokol Konseyi kurmayı planladığını duyurdu. Bu konseyin oluşturulması, yeni bir yönetişim teklifi olan PIP-29’un bir parçasıdır.

Protokol Konseyi, Polygon’un sistem seviyesindeki akıllı sözleşmelerinde yapılacak değişiklikleri denetleyecek. Konsey, sektörün önde gelen isimlerinden ve kuruluşlarından oluşacak. Akıllı sözleşmelerin güncellenebilmesi, Polygon’un sistem mimarisi açısından büyük bir önem taşıyor ve bu nedenle Protokol Konseyi’nin güvenlik ve güncellenmiş sürümlere sorunsuz bir geçiş sağlama gibi önemli bir rol üstleneceği hedefleniyor.

Protokol Konseyi’nin üyeleri arasında Polygon’un baş bilgi güvenliği sorumlusu Mudit Gupta, Coinbase‘in protokol operasyonları lideri Viktor Bunin, Ethereum Vakfı Araştırmacısı Justin Drake ve diğerleri bulunuyor. Konsey, Ethereum ağındaki akıllı sözleşmelerde mevcut ve gelecekteki Polygon 2.0 güncellemesiyle ilgili zaman kilitli değişiklikleri denetlemekle görevli olacak.

Protokol Konseyi üyeleri arasında, Polygon’un akıllı sözleşmelerinde yapılacak düzenli değişiklikler için 10 günlük bir zaman kilit süresi olacak ve en az 7 üyenin onayı aranacak. Acil bir değişiklik gerektiğinde ise zaman kilit olmadan en az 10 üyenin onayı aranacak. Yönetişim teklifi, bu tür değişikliklere ilişkin prosedürlerin Polygon iyileştirme tekliflerinde belirtilen çerçeveye uygun ve şeffaf olacağını vurguluyor. Bu nedenle yönetişim mekanizması, zincir üzeri oylamayla belirlenen mevcut topluluk liderliği tabanlı yönetişimden bağımsız çalışacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoin Sherpa’dan LOOM ve Bitcoin Yorumları: LOOM Düşüşe, Bitcoin Yükselişe Geçiyor

Sonraki Haber

Grayscale, Bitcoin Tröst’ünü ETF’ye Dönüştürme Sürecini Hızlandırıyor

İlgili Haberler