Fidelity Yatırım Hizmetlerini Metaverse’e ve NFT’ye Taşıyor

İlayda Peker

Fidelity, kripto para birimleri dünyasına yaptığı en son genişlemenin bir parçası olarak, metaverse hizmetlerin sağlanması için üç ticari marka başvurusunda bulunarak ilk adımı attı. Dosyalanan belgelere göre şirket, geleneksel finansal hizmetlerini farklı sanal gerçekliklerde de sunmayı amaçlıyor.

Fidelity Ticari Markaları Metaverse

Ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından bildirildiği üzere, şirket, diğer şeylerin yanı sıra, non fungible tokenler (NFT’ler), NFT pazarları, metaverse yatırım fırsatları, dijital gayrimenkul yatırımı ve kripto para birimi ticaretini kapsayan bir dizi ticari marka başvurusunda bulundu.

Fidelity, dijital varlıkları diğer büyük finans firmalarının çoğundan daha hızlı bir şekilde benimsedi ve Ekim ayında dijital varlık ekibinin toplam büyüklüğünü 500’e çıkarmak için 100 kripto para birimi uzmanı daha almayı planladığını duyurdu.

Uzun süren ayı piyasasına rağmen Fidelity, bu alandaki varlıklarını genişletmeye devam ediyor. Bireysel müşterilere yönelik bir kripto para birimi ürünü olan Fidelity Crypto için bekleme listesi, holding tarafından Kasım ayında açıldı.

Fidelity’nin Kripto Adımları

Nisan ayında firma, Bitcoin‘i 401(K) planlarına potansiyel bir yatırım seçeneği olarak dahil etmeyi düşündüklerini açıkladığında manşetlere çıkmıştı. Daha sonra üç Birleşik Devletler senatörü tarafından emeklilik planı üyelerinin kripto para birimlerine yatırım yapmalarını sağlama kararının yeniden gözden geçirilmesi ve reddedilmesi talep edildi. Senatörlere göre, sektör giderek “değişken, çalkantılı ve kaotik” hale geldi.

Ayrıca Ekim ayında Fidelity Digital Assets, kurumsal müşterileri için Ethereum (ETH) ticaretini de kolaylaştırmaya başladı. Fidelity’nin metaverse ile ilgili olarak yaptığı yeni açıklamalar, şirketin 2,7 trilyon dolar değerindeki varlıkları yönettiği gerçeği göz önüne alındığında kesinlikle dikkate değerdir.


Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2022 ve Gerçekleşmeyen Bitcoin (BTC) Tahminleri

Sonraki Haber

Kripto Stratejisti 2023 Bitcoin (BTC) Tahminini Paylaştı!

İlgili Haberler