Polkadot (DOT), VeChain (VET), Algorand (ALGO) Fiyat Analizi: Dikkat Edilecek Seviyeler

Metin Alaca

Kripto para piyasası son günlerde hiç olmadığı kadar hareketli ve birçok altcoin bu hareketlilikte sert düşüşler veya yükselişler yaşıyor. Son günlerin en hareketli kripto para birimlerinden olan Polkadot (DOT), VeChain (VET) ve Algorand (ALGO) fiyatları ise yakında yükselişini devam ettirebilir.

DOT Teknik Analizi

DOT fiyatı 10,54 dolardaki direnç karşısında ciddi anlamda zorlandı ve buradan düşüşe geçti. Tüm zamanların en yüksek seviyesine kadar ulaşan DOT, buradan çekilme yaşadı ve düzeltme kanalında devam ediyor. DOT fiyatı %12 düşüş yaşadı ve 9,49 desteğine kadar geriledi. DOT fiyatının 10,03 dolar seviyesinde direnç ile karşı karşıya olduğu biliniyor ve fiyat bu nokta aşılana kadar yatay seyredebilir.

dot

DOT fiyatının bir süre daha 10.03 dolar ile 9.58 dolar seviyesi arasında yatay seyredebilir. 9,58 doların altına inilmesi ise birçok açıdan DOT’u eski seviyesine kadar çekebilir.

VET Fiyatı Rekorunu Devam Ettirebilecek mi?

VET fiyatı da aynı DOT gibi tüm zamanların rekorunu kırarak 0,031 dolara kadar yükseldi. Fiyat buradaki direnç tarafından reddedilince 0,026 dolara kadar çekildi ve boğalar şimdilik dinlenmeye başladı. Boğaların fiyatı yukarı çekme girişimlerine rağmen fiyatın 0,029 dolar seviyesindeki direnç nedeniyle yükselemediği görülüyor.

vet

Fiyat aynı DOT gibi yatay seyrediyor ve 0,029 dolar seviyesi kırılmadıkça ciddi bir hareketlilik yaşanmayabilir. MACD ile RSI indikatörleri ise yükselişin devam edebileceğine işaret etmekte.

Algorand (ALGO), USD Bazında Ne Durumda?

Son günlerin en çok konuşulan ve yükselen kripto para birimlerinden birisi olan ALGO, 0,432 dolarda güçlü bir desteğe sahip. ALGO fiyatının 0,522 dolardaki direnç seviyesini birkaç kere test etmesine rağmen burayı geçememesi ise yeterince hacmin olmadığını gösteriyor. ALGO fiyatının yerel rekoru olan 0,54 dolar birkaç gün önce denendi ancak bunun üzerinde kapanış gerçekleştirilemedi.

Göreceli güç endeksine göre fiyat aşırı alım bölgesinde olsa da yükselişini devam ettirebilir. Fiyat için ise bu işaretin bir hayli olumlu olduğu görülüyor. OBV yani hacim indikatörü ise devamlı olarak düşüş yaşıyor. Bu durum rallinin yakında bitebileceğine veya hacminin azalabileceğine işaret etmekte. ALGO yatırımcıları ise 2021 yılından bir hayli umutlu.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

DeFi Uygulamalarında Kilitli Token Değeri 23 Milyar Dolara Ulaştı

Sonraki Haber

Piyasa Kan Ağlarken Bazı Kriptolar Yükselişini Sürdürüyor

İlgili Haberler