Polkadot (DOT) İlk On Kripto Para İçinde En İyi Performansı Gösterdi

İlayda Peker

Bitcoin ve kripto para birimleri son iki gündür düşüş sonrasında kayıpları telafi ediyor gibi görünüyor. Grafiklere göre piyasa hacmi bakımından en büyük ilk on kripto para birimi içinde Polkadot (DOT)  en iyi performans gösteren kripto para birimi oldu.

Polkadot’un %20’lik Artışı

Elde edilen verilere göre lider kripto para birimi Bitcoin’in 40.000 dolarlık psikolojik sınırın üzerine çıkması altcoin’lerde de yukarı yönlü hareketlerin yaşanmasını sağladı. Bu süreç içinde piyasa hacmi bakımından en büyük dokuzuncu kripto para birimi olan Polkadot, yüzde 20’lik artış yaşayarak 21 dolar seviyesinden 26 dolar seviyesine kadar yükseldi.

Bu yükseliş sonrasında geri çekilme yaşayan DOT, 25 doların altına geriledi. DOT‘un bu büyük yükselişi hakkında yorum yapan Santiment analitik ekibi, DOT geliştiricilerinin son faaliyetleri sayesinde kripto paranın yükseldiğini belirtti.

Bunlara ek olarak kripto para biriminin yükselişini muhtemelen teşvik eden bir diğer faktör, DOT’un önde gelen ABD kripto para borsası Coinbase Pro‘da listelenmesi oldu.

Öte yandan Blockchain ve kripto endüstrisi ile ilgili haberleri paylaşan Çinli gazeteci Colin Wu, 19 Haziran’da Polkadot ekibinin 5.5507 milyon DOT’un kilidini açmayı planladığını açıkladı.

DOT Fiyat Beklentileri

2021 yılında yaşanan boğa koşusu sırasında Polkadot adından en çok bahsettiren kripto para birimlerinden oldu. Yıla 9 dolar bandında başlayan kripto para birimi 15 Mart’ta 49 dolar ile kendi rekorunu kırdı. Dolayısıyla DOT yaklaşık olarak 3 ay içinde 5 katın üzerinde artış kaydetmiş oldu.

Analistlere göre DOT fiyatında şu anda 28 dolar bandı önemli bir direnç olarak işlem görüyor ve yukarı yönlü bir kırılmada ikinci direncin 32 dolar olacağı düşünülüyor. Bunun yanında yükselmenin başlamaması halinde 22 dolar ve altında 20 dolar önemli destek seviyeleri olarak tanımlanıyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Güncel Bitcoin Yorumları: BTC Fiyatında Destek ve Direnç Seviyeleri

Sonraki Haber

Ripple-SEC Davası: XRP Mahkeme Sonucu Ne Olacak?

İlgili Haberler