Piyasanın Popüler İsminden 2021 Bitcoin Tahmini: “BTC’de %300 Artış Görülebilir”

Piyasanın Popüler İsminden 2021 Bitcoin Tahmini: “BTC’de %300 Artış Görülebilir”

2020 yılının bitmesine saatler kala önemli isimlerin Bitcoin tahminleri gelmeye devam ediyor. Kripto para birimi endüstrisinin önemli isimlerinden Tom Lee, 2021 yılın lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) çok daha yüksek seviyeleri görebileceğini dile getirdi.

Lee’nin 2021 BTC Tahmini

CNBC’ye verdiği bir röportajda Fundstrat kurucusu Tom Lee, Bitcoin’in 2021’de üç katına çıkabileceğini düşündüğünü dile getirdi ve 2021 yılının tıpkı 2017 yılı gibi Bitcoin’in artışını sürdürdüğü bir yıl olacağını ifade etti. Bu durumda Bitcoin’in 2020 yılından da iyi bir performans göstermesi gerektiğini dile getiren Lee, lider kriptonun 2021’de 3 katına kadar çıkabileceğini belirtti.

Öte yandan genç nesillerin artık Bitcoin’e daha çok güvendiğini ve tanıdığını ifade eden Lee, doların zayıflaması ile Bitcoin’in güçlenmesi arasında da doğru bir orantı olduğunu belirtti. Dolayısıyla Lee’nin açıklamalarından 2021’de doların zayıflamasını beklediği de anlaşılıyor.

Bunlara ek olarak Lee’den önce, CNBC katılımcısı ve hedge fon yöneticisi Brian Kelly de doların değerinin düşmesini beklediğinden bahsetti. Bitcoin’in tasarlandığı ortamın tıpkı günümüzdeki gibi bir ortam olduğunu dile getiren Kelly, dünyadaki tüm merkez bankalarının para bastığını ve hiçbir merkez bankasının karşısında güçlü bir para birimi istemeyeceğini belirtti.

30.000 Dolara Doğru

Bitcoin bu sabah erken saatlerde 29.000 doların üzerine çıkarak 29.300 doları gördü ve yeni bir rekora imza atmış oldu. Bununla birlikte CME’nin vadeli işlemlerinin de 29.700 dolardan işlem gördüğünü belirtmek gerekiyor.

Özellikle Aralık ayı göz önünde bulundurulduğunda Bitcoin’in 2020 yılında ciddi bir ralli yaşadığı görülüyor. Bu yükseliş ivmesi ve güvenli liman argümanı sayesinde de kurumsal ilginin üst seviyeler çıktığı bir yıl oldu. Bunlara ek olarak birçok uzman ismin 2021 yılında kurumsal ilginin artmasını beklediği görülüyor.

Bir Düzeltme Gelebilir

Lee, son 3 yıldaki Bitcoin fiyat performansını da değerlendirdi ve keskin düzeltmeler sebebiyle BTC’nin hala küçük bir varlık olduğunu dile getirdi. Bitcoin sahibi kişi sayısının hala çok az olduğunu belirten Lee, BTC yatırımı yapan 1 milyondan az insan olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Bitcoin’in ABD borsasıyla pozitif korelasyona sahip bir riskli varlık olarak hareket etme eğiliminde olduğu görüşünü hala savunan Lee’ye göre hisse senetlerinde yaşanacak bir düzeltme Bitcoin’i de etkileyebilir ve ciddi bir düzeltme yaşanabilir.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.