Bitcoin’den Yeni Rekor Geldi: 1 Ocak’tan Önce 30.000 Dolar Görülecek Mi?

İlayda Peker

2020 yılı Bitcoin için hala çok iyi geçiyor. Yılın bitmesine yalnızca bir gün kalmışken lider kripto para birimi Bitcoin’den yeni bir rekor geldi. Bitcoin geçtiğimi günlerde 28.495 dolar ile kendi rekorunu kırmıştı. Bugün ise sabah başlayan yükseliş hareketi Bitcoin’in (BTC) 28.575 doları görmesini sağladı. Böylece 28.500 dolarlık psikolojik seviye de kırılmış oldu. Şimdi akıllarda muhtemelen tek bir soru var: 1 Ocak 2021’den önce Bitcoin 30.000 doları görecek mi?

BTC Henüz Düşüş Hazır Değil

Aslında Bitcoin 16 Aralık’ta 20.000 dolarlık eski rekorunu kırdıktan sonra her gün düşüşün ne zaman başlayacağı, sert düzeltmenin başlamak üzere olduğu ya da ayı piyasasına gireceğimi ile ilgili analistlerin yorumlarına şahit oluyoruz. Ancak BTC 14 gündür küçük düzeltmeler dışında herhangi bir düşüş sinyali vermeden yoluna devam ediyor ve 20.000 doların üzerine her gün rekor geliyor.

Bitcoin bugün erken saatlerde başlattığı yükseliş hareketi ile yukarıda da görüldüğü gibi sakin sakin ilerledi ve yeniden bir tüm zamanlarda rekoruna imza attı. BTC fiyatı 28.575 doları gördükten sonra son 14 gündür olduğu gibi küçük bir geri çekilme yaşadı.

Yıl Bitmeden 30.000 Dolar Görülecek Mi?

Bazı analistlere göre Bitcoin 1 Ocak 2021’i görmeden önce 30.000 dolara ulaşacak. Çünkü 28.500 dolar önemli bir psikolojik seviyeydi ve Bitcoin henüz bir düşüş sinyali vermiyor. Dolayısıyla aslında Bitcoin’in önünde henüz 2 günü bulunuyor ve bu süreç 1.500 dolarlık yükseliş için yeterli bir süre olarak değerlendiriliyor.

Ancak bazı isimler Bitcoin’in artık bir noktada ciddi bir düzeltme yapması gerektiğini ve hatta 22.000 dolar ile 23.000 dolar seviyelerine kadar gerilemesi gerektiğini düşünüyor. Bunun yanı sıra bazı uzman isimler Bitcoin’in herhangi bir düzeltme yapmadan hızlı bir şekilde yükselmesinin de ilerisi için büyük kayıplarla sonuçlanabileceğini ifade ediyor.

Altcoin Fiyatları

Piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin birimi olan Ethereum (ETH) 28 Aralık’ta yakaladığı ivme ile 2018 yılından sonra ilk kez 700 doların üzerini görmüştü. 747 dolara kadar yükselen ETH sonrasında yaşadığı düşüş ile 687 dolar bandına kadar geriledi. Ancak bugün yaşanan yükseliş ivmesi yeniden fiyatın 745 dolara kadar yükselmesini sağladı. Dolayısıyla Bitcoin’in yükseliş ivmesinden ETH da payına düşeni almış oldu.

Bununla birlikte piyasanın son zamanlarda en çok konuşulan kripto para birimi olan XRP’de düşüş sürüyor. Ripple fiyatı 0,17 dolar seviyelerine kadar geriledi ve her ne kadar toparlanma yaşanmış olsa da fiyat hala 0,21 dolar bandında seyrediyor.

Piyasa hacim sıralamasında ilk on içinde yer alan kripto para birimlerinde Polkadot’un (DOT) en iyi performansı sergilediği görülüyor. DOT son 24 saat içinde yüzde 12’nin üzerindeki artış performansı ile en fazla kazanç sağlayan coin oldu.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ripple Söz Verdi: XRP SEC Davasında Kendimizi Savunacağız!

Sonraki Haber

2020 Ocak’ta Yeni Bir Bitcoin (BTC) Yatırım Fonu Geliyor

İlgili Haberler