Piyasada Yükseliş: Bitcoin ve Altcoin’ler Neden Yükseldi?

Bitcoin Haber

Dünyanın en değerli kripto para birimi Bitcoin yükselişini sürdürüyor ve 19 Ağustos’tan bu yana ilk kez 23.333 $’a ulaştı. Hafta sonu BTC’nin beş ay sonra ilk kez 23.000 $ bariyerini aşması kripto para piyasası için heyecan verici oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Bu arada, ikinci en büyük dijital para olan Ethereum, 7 Kasım 2022’den bu yana ilk kez 1.664,78 dolara ulaştı. Öte yandan, yükseliş eğiliminin nedeni, bir sonraki boğa koşusu beklentisiyle varlıklarını artıran kurumsal yatırımcılara atfedilebilir.

Zincir içi istatistiklere göre, Bitcoin (BTC) fiyatı son zamanlarda artarak hem kısa vadeli hem de uzun vadeli yatırımcılara fayda sağladı.

Şu anda kısa vadede kâr eden Bitcoin sahiplerinin oranının Kasım ayından bu yana en yüksek seviye olan %97,5’e yükseldiğini de belirtmek gerekir. Öte yandan uzun vadeli BTC sahipleri Bitcoin’den fayda sağladı.

Bunun yanı sıra, yatırımcılar kripto para birimi endüstrisinin karşı karşıya kaldığı sayısız sorunu, en son Genesis Global Holdco LLC’nin Bölüm 11 iflas koruması dilekçesini görmezden geldi. Sonuç olarak, BTC kazançları etkilenmedi.

Küresel kripto para piyasası yükseliş eğilimini sürdürdü ve şu anda 1.06 trilyon dolar sınırına yakın yeşil renkte yanıp sönüyor. Bu durum, dünyanın en değerli kripto para birimi olan Bitcoin’in beş ay sonra ilk kez 23.000 $ bariyerini aşmasının ardından geldi ve kripto para piyasasının yeni bir döneme girdiğini gösterdi.

Boğa Beklentileri

Bununla birlikte, bir sonraki boğa koşusu beklentisiyle varlıklarını artıran kurumsal yatırımcılar, artan BTC talebinin başlıca itici güçleridir.

Dünyanın en büyük dijital varlığı olan Bitcoin, bu ay %36’dan fazla yükseldikten sonra alışılmadık derecede iyimser bir ruh hali içinde. Devam edecek olursak, kripto para piyasasındaki bir sonraki önemli dönüm noktası önümüzdeki ay yapılacak olan Fed toplantısında gerçekleşebilir.

ABD dolarının düşen değeri, kripto para biriminin fiyatını destekleyen bir başka faktör. Salı günü, geniş tabanlı ABD doları savunmada kalarak Euro karşısında dokuz ayın en düşük seviyesine geriledi ve yatırımcıların ABD’de resesyon olasılığını ve Federal Rezerv politikasının yönünü değerlendirmeye devam etmesiyle yen karşısında son dönemdeki kazançlarını geri verdi.

Doları, euro ve yen gibi altı rakip para biriminden oluşan bir sepetle karşılaştıran ABD dolar endeksi %0,09 düşüşle 101,92’ye gerileyerek Çarşamba günü belirlenen 7-1,2 ayın en düşük seviyesi olan 101,51’e yaklaştı.

Zincir içi istatistiklere göre, Bitcoin (BTC) fiyatı son haftalarda önemli ölçüde yükseldi ve hem kısa hem de uzun vadeli yatırımcılar için kâr sağladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Analistlerden Coinbase Yorumları: Borsa Zor Durumda Mı?

Sonraki Haber

Genesis Alacaklı Anlaşmazlıklarını Hızlı Bir Şekilde Çözmek İstiyor

İlgili Haberler