Piyasada Son Durum Ne? BTC ve Altcoin’ler Ne Yöne Gidecek?

İlayda Peker

Uzun zamandır devam eden volatil hareketlerin ardından kripto para birimleri yeni bir yükseliş eğilimi başlattı. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) 3 Mart’tan sonra ilk kez 44.000 dolarlık sınırı geçti ve şu anda bu seviyeyi korumak için mücadele ediyor.

Kripto Paralarda Son Durum

Geçtiğimiz saatlerde 44.400 dolara kadar yükselen Bitcoin, yazının kaleme alındığı an itibari ile 43.915 dolardan işlem görüyor. 44.000 doların desteğe çevrilmesi ile yatırımcıların derin bir nefes alacağı düşünülüyor.

Bitcoin’in yanı sıra Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) bu yükseliş durumunda en hızlı hareket eden kripto para birimleri arasında yer alıyor. Bitcoin fiyatını takip eden altcoin’ler, yeşilde ilerliyor. Buna ek olarak Cardano bu hafta en güçlü performans gösterenlerden biri oldu ve yaklaşık %40 kazançla şubat başından bu yana en yüksek noktası olan 1,16 dolardan işlem gördü. Ethereum Classic (ETC) ise yaklaşık %80 kazançla haftayı yönetmiş gibi görünüyor.

Piyasa Yönü Neresi Olacak?

Uzman isimler tüm piyasada yaşanan düşüş sonrasında kripto para birimlerinin artık yönünü yukarı çevirmesini bekliyor. Örneğin; Amber Group kurumsal satış direktörü Justin d’Anethan yaptığı açıklamalarda, “Açıkçası kripto piyasasında bir duygu değişimi oldu. Ne kadar süreceği görülecek, ancak şimdilik yatırımcılar olumlu haberlerle destekleniyor.” sözlerini kullandı.

Sektör için önemli bir dönüm noktasında, bankacılık devi Goldman Sachs Pazartesi günü ilk OTC  kripto opsiyon işlemlerini gerçekleştirdi ve bunu yapan ilk büyük ABD bankası oldu. Ek olarak, Terra’nın kurucusu Do Kwon, algoritmik stablecoin ekosistemindeki rezervleri için 10 milyar ABD Doları değerinde Bitcoin satın almayı planladığını duyurdu.

Miller, piyasada enflasyonist endişelerin devam ettiğini ve Bitcoin’in son aylarda bu enflasyona karşı bir korunma görevi görmediği endişelerini reddettiğini söyledi. Miller, “Bitcoin için riskten korunma anlatısı hala doğru. Çok, çok kısa vadede altın gibi diğerleri kadar güçlü bir performans göstermemiş olabilir. Ancak orta ve uzun vadede Bitcoin, çok yüksek performanslı, ilişkisiz bir varlık sınıfıdır.” açıklamasını yaptı.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin İşte Bu Yüzden Yükseliyor!

Sonraki Haber

Solana’da (SOL) Son Durum ve Önemli Seviyeler!

İlgili Haberler