Bitcoin ve Ethereum Yeniden Yükselişe Geçti!

Fatih Uçar

Büyük FED korkusu artık sona ermiş gibi görünüyor. Bitcoin ve Ethereum yeniden kritik seviyeleri geri kazandı. Peki bu yükseliş ne kadar daha devam edecek? Elbette şimdilik bir boğa sezonundan söz etmek güç ancak kısa vadeli de olsa bir geri dönüşten söz edebiliriz.

Bitcoin (BTC)

Bitcoin (BTC), 18 Mart’taki Wall Street açılışıyla hızlı bir yükseliş başlattı. Bitcoin fiyatı 41.700 dolara kadar ulaştı ve yazı hazırlandığı sırada 41.000 doların üzerinde konumlanmaya devam ediyor. Son yükseliş hareketi özellikle FED toplantısı sonrasında bekleniyordu ve yatırımcıları heyecanlandırdı. Birçok yatırımcı %2,5 seviyesine ulaşacak muhtemel faiz artışının Bitcoin’e zarar vermeyeceğini düşünüyor.

Ancak popüler analist Pentoshi diğerleri kadar iyimser kalamadı. Bugün aşağıdaki paylaşımı yaptı.

Makro ters rüzgarlar hala çok güçlü ama orta vadede, yeni en düşük veya önceki en düşük seviyelerde herhangi bir ziyaret yapmadan satıcıları durdurabileceğimizi düşünmüyorum. Büyük yukarı yönlü hareketin ikinci çeyreğin sonlarında (Mayıs, Haziran) başlamasını bekliyorum”.

Bu arada Analist Matthew Hyland, 40.000 dolar direncinin artık destek olarak görevine devam edeceğini düşünüyor.

Altcoinler Yükseliyor

Daha önce, Crypto Ed, potansiyel yeni bir konsolidasyon döneminden önce BTC/USD için 43.000 dolarlık yakın vadeli bir tahminde bulunmuştu. Bitcoin’in pozitif performansı elbette altcoin yatırımcılarına da yarayacaktır. Ethereum yeniden 3.000 dolar seviyelerini hedeflemeye başladı ve altcoinler BTC’den daha iyi performans gösteriyor.

ETH ve Avalanche (AVAX), yüzde 5’in üzerinde artış yaşadı. En popüler kripto paralarda hareketli dikkat çekerken genel altcoin piyasası yatay seyretti. Hareketler, önümüzdeki aylarda altcoinler için yeni bir altın çağ başlatır mı? Buna kesin bir cevap vermek imkansız ancak FED açıklamaları sonrasında önemli bir trend değişiminin eşiğinde olduğumuza dair yaygın bir kanaat var. Birçok uzman ikinci çeyrekte çok daha güçlü bir kripto para piyasası bekliyor.

Elbette kripto paralar risklidir ve bu tarz minik yükselişler çok büyük kayıpların kapısını da aralayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.Total
15
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Rusya’dan Kripto Paralar Adına Önemli Adım

Sonraki Haber

Binance ve Kanada Karmaşası: Son Durum Ne?

İlgili Haberler