Piyasada Sinyaller Karışık: Bir Ayı Piyasasında Mıyız Yoksa Ralli Devam Ediyor Mu?

İlayda Peker

Piyasada yaşanan düşüşler ile birlikte bir ayı piyasasına mı girdik yoksa bu sadece uzun süreli mi bir düzeltme mi tartışmaları da büyüyor.

Fon Çıkışları Devam Ediyor

Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares’in haftalık fon akışı raporuna göre, piyasa değerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, kurumsal çıkışlarının art arda altıncı haftasında bulunuyor ve 89 milyon ABD doları piyasadan çıktı.

CoinShares Yatırım Stratejisti James Butterfill, “Dijital varlık yatırım ürünleri, 2018’den bu yana en uzun çıkış olan 79 milyon ABD doları tutarında arka arkaya üçüncü hafta çıkış gördü. 2018’in düşüş eğilimi sırasında art arda yedi hafta çıkış olmuştu.”  sözlerini kullandı. Butterfill, bazı fon yöneticilerinin giriş yaptıklarını  gördüklerini ve diğerlerinin çıkışları bildirdiği için duyarlılığın karışık olduğunu ekledi.

Ethereum, bir hafta önceki 12,7 milyon ABD dolarından sonra 1,9 milyon ABD doları çıkış gördü. Butterfill, “Ethereum yatırım ürünlerindeki haftalık işlem hacimleri, Mayıs ayının en yüksek seviyelerinden bu yana %80 düştü” açıklamasını yaptı.

Çok Varlıklı Ürünlerde Alımlar Devam Ediyor

Ancak rapora göre, çok varlıklı yatırım ürünleri geçen hafta 10 milyon ABD doları girişle ayakta kalmaya devam ediyor. Polkadot, Ripple ve Cardano’da da sırasıyla 1,2 milyon ABD Doları, 0,8 milyon ABD Doları ve 0,3 milyon ABD Doları girişler gördü.

Bunlara ek olarak Dijital para birimi varlık yöneticisi Grayscale bugün, 31 Mart itibarıyla 40,3 milyar ABD doları olan yönetim altındaki varlıklarının şu anda 29,4 milyar ABD dolarına düştüğünü belirten bir güncelleme yayınladı.

Dolayısıyla şu anda hala bir ayı piyasasında mıyız yoksa boğa piyasası devam ediyor mu sorusu yanıt bulabilmiş değil.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

CBDC’ler İle İlgili Bir Önemli Haber de Fransa’dan Geldi

Sonraki Haber

Peter Schiff’ten Bitcoin Satın Almak İsteyenlere “Alaycı” Tavsiye

İlgili Haberler