Grayscale 13 Kripto Para Birimini Daha Listeleme İçin Araştırıyor!

İlayda Peker

Kripto varlık yöneticisi Grayscale Perşembe günü yaptığı açıklamada, Solana (SOL) ve Polygon (eski adıyla Matic Network) (MATIC) token’lerine bağlı olanlar da dahil olmak üzere 13 yatırım ürününü daha araştırdığını duyurdu.

Grayscale’den Yeni Hamle

İncelenen diğer 11 ürün şu şekilde sıralanıyor: 1inch (1INCH), Bancor (BNT), Curve (CRV), Internet Computer (ICP), Kava (KAVA), Kyber Network (KNC), Loopring (LRC), NEAR (NEAR), Ren (REN), Universal Market Access (UMA) ve 0x (ZRX).

Yeni listeleme, Grayscale’in Şubat ayında Uniswap (UNI), Chainlink (LINK) ve Polkadot (DOT) token’lerine bağlı olanlar da dahil olmak üzere 23 yeni ürünü piyasaya sürmeyi düşündüğünü açıklamasından birkaç ay sonra geldi. Grayscale, biri LINK için olmak üzere bu 23 üründen beşini piyasaya sürdü.

Öte yandan Grayscale şu anda toplam 31 yeni ürünü araştırıyor olsa da, bu hepsini piyasaya süreceği anlamına gelmiyor. Varlık yöneticisi, bir yatırım ürünü yaratma sürecinin karmaşık ve çok yönlü olduğunu ifade ediyor.

Grayscale konuyla ilgili açıklamalarında, “Bu işlem önemli bir inceleme ve değerlendirme gerektiriyor ve önemli iç kontrollere, yeterince güvenli saklama düzenlemelerine ve düzenleyici hususlara tabi.” sözlerini kullandı.

Grayscale ve Kripto Para Birimleri

Grayscale, 34 milyar dolardan fazla müşteri varlığını yöneten, dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, Bitcoin trust ürünü (GBTC), toplam varlıklardaki aslan payına sahip ve 25 milyar dolardan fazla varlık bulunuyor.

Son dört aydır GBTC indirimli işlem görüyor, yani GBTC hisselerinin piyasa fiyatı net varlık değerinden veya kısaca NAV’den düşük. Mevcut GBTC değeri %-14 civarındadır.

Yapılan açıklamalara göre GBTC’nin düşük değerden işlem görmesinin arkasında rekabet ve satış baskısı gibi etkenler bulunuyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Miami’den Çinli Bitcoin Madencilerine Çağrı: Burada Olmanızı İstiyoruz

Sonraki Haber

Elon Musk’tan Dogecoin’i (DOGE) Eleştiren Shiba Inu (SHIB) Topluluğuna Cevap!

İlgili Haberler