Piyasada Karışık Sinyaller: Bitcoin (BTC) Hafta Sonu Yeni Bir Rekor Kırabilecek Mi?

İlayda Peker

Dün Bitcoin 60.000 doların üzerine doğru yaptığı denemede reddetme ile karşılaştı ve fiyat bu reddetme ile birlikte 56.300 dolar seviyesine geriledi. Sonrasında fiyat yükselişe geçmiş olsa da analistler şu an için piyasada karışık sinyaller olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin’de Karışık Sinyaller

Dün boğalar bir kez daha kontrolü ele geçirerek Bitcoin (BTC) fiyatını 60.000 dolar üzerine çıkarmak istedi. Ancak 60.000 dolarda karşılaşıla reddetme sebebiyle yeniden bir düşüş yaşandığı görüldü. 58.000 dolar şu anda güçlü bir destek seviyesi olmaya devam ediyor ve hafta sonu muhtemelen piyasaya daha fazla volatilite görülmesi bekleniyor.

Bitcoin fiyatında görülen hareket ile birlikte altcoin’ler de benzer grafikler çizdi. Perşembe gününe sakin başlayan altcoin’ler BTC’deki yükseliş ile birlikte kayda değer artışlar kaydetti ve 60.000 dolar bandındaki reddedilme ile grafikler gün başındaki seviyeler döndü.

Dolayısıyla hafta sonu için görülecek grafiklerde Bitcoin’in hamleleri büyük önemi taşıyor. Analistler Perşembe günkü hareketler sebebiyle Bitcoin’in yönünün nispeten belirsiz kaldığını ifade ediyor.

Cardano Fiyatı

Bitcoin’in fiyat hareketlerinin yanı sıra Cardano’nun (ADA) son iki günde oldukça iyi grafik çizdiği görülüyor. ADA’nın Coinbase Pro’da listeleneceği haberlerinin ardından yükselişe geçen kripto para birimi fiyatını 1 dolar seviyelerinden 1.47 dolar seviyelerine kadar yükseltmeyi başarı.

Ancak ADA’nın da piyasada yaşanan belirsizlikten payına düşeni aldığı görülüyor. Güne 1.24 dolar bandında başlayan ADA‘nın volatil fiyat hareketlerini devam ettirdiği görülüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Altcoin Fiyatları: ETH, LTC ve XRP’de Önemli Teknik Seviyeler!

Sonraki Haber

Chiliz (CHZ) Yeni Anlaşmasını Duyurdu! CHZ Fiyatı Nasıl Etkilendi?

İlgili Haberler