BTC Yorum: Popüler Analist Ciddi Bir Düzeltme Konusunda Yatırımcıları Uyardı

İlayda Peker

Piyasanın popüler kripto para analistlerinden Tone Vays, Bitcoin’in (BTC) daha büyük bir düzeltme için zemin hazırladığını düşünüyor. Vays YouTube aracılığı ile yaptığı açıklamalarda, BTC’nin kısa vadede toparlanacağına inandığını ancak sonrasında büyük bir satışla karşılaşabileceğine inandığını dile getirdi.

Kısa Vadede Görünüm İyi

Wall Street yatırımcısı fiyat momentumuna dayalı trendin sonunu öngören bir gösterge olan momentum reversal indicator’ın (MRI) BTC’nin şimdilik dibi gördüğüne dair işaretler verdiğini ifade ediyor.

Vays konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Mevcut mum çok umut verici görünüyor. Ters mumları düşünmeden önce bir trendin daha fazla mumunu görmekten hoşlansam da bu güzel bir ters mumdur ama yine de güzel bir mum. MRI sayısını zaten sıfırladık böylece bu şey devam ederse yepyeni bir MRI göstergesine sahip olacağız.” sözlerini kullandı.

Öte yandan düzeltmenin şimdilik sona erdiğine inandığını ifade eden analist, artık bir yükselişin başlayacağını düşündüğünü belirtti.

Bitcoin Hedefi: 72.000 Dolar

Bitcoin yükseliş ivmesini yeniden kazanmayı başardığında Vays, önde gelen kripto para biriminin önümüzdeki haftalarda 72.000 doların üzerinde yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmaya hazır olduğunu ifade ediyor.

Ancak tırmanıştan sonra Vays, BTC yatırımcılarının toplu olarak kar alarak satış yapmasını beklediğini dile getirdi.

Analistin açıklamalarına göre 72.000 dolarlık rekorun görülmesinin ardından Bitcoin yatırımcıları satış yapmaya başlayacak ve oluşan satış baskısı ciddi bir düşüş beraberinde getirecek.

Aslında pek çok analist yeni bir rekorun görülmesinin ardından BTC’nin derin bir düzeltme yapmasını ve belli bir süre düşüş grafiklerinin oluşmasını bekliyor. Dolayısıyla yatırımcıların bundan sonra dikkatli olması ve risk kontrolü yaparak ilerlemesi tavsiye ediliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Reef Finance ve Alameda Research Olayının Perde Arkası

Sonraki Haber

XRP Yorumları: Ripple/USD Teknik Analizi 17.03.2021

İlgili Haberler