Piyasa Yine Kırmızı: Bitcoin ve Kriptolardaki Düşüş Ne Kadar Sürecek?

İlayda Peker

FED açıklamalarından sonra bir miktar yukarı yönlü hareket eden kripto para piyasası bugüne yine kırmızıda başladı. Uzun zamandır bir düşüş trendinde olan Bitcoin, kendisi ile birlikte tüm altcoin’leri de aşağı çekiyor. Peki, bu düşüş daha ne kadar devam edecek?

Bitcoin ve Altcoin Fiyatları

Dün 49.500 dolara kadar yükselen BTC fiyatı bugün yeniden 47.000 doları test ediyor. Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin fiyatı 47.000 dolarlık desteğin altına sarkarken satış baskısının arttığı ifade edilebilir.

FED toplantısından piyasadaki genel hissiyat yeni bir yükseliş başlayacağı yönündeydi. Ancak son zamanlarda olduğu gibi piyasa yine beklenmeyen bir hamle yaptı ve aşağı yönlü seyir izlemeye başladı.

Bitcoin’deki geri çekilme her zaman olduğu gibi altcoin’ler daha fazla etkiledi ve altcoin’ler de bugün kırmızıda ilerliyor. Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), son 24 saat içinde yaklaşık olarak %3,5 değer kaybetti ve şu anda 4.000 dolarlık önemli seviyenin altında, 3.880 dolardan işlem görüyor.

Ethereum’un yanı sıra piyasanın popüler kripto paralarından olan Cardano (ADA) da %4’ün üzerinde düştü. ADA fiyatı yazının kaleme alındığı an itibari ile 1.25 dolardan işlem görüyor.

Düşüş Daha Ne Kadar Sürecek?

Piyasada düşüş muhtemelen bir süre daha devam edecek. Çünkü şu anda kripto para yatırımcılarında bir korku hakim ve bir rallinin başlayabilmesi için öncelikle büyük yatırımcıların harekete geçmesi gerekiyor.

Analistler ise 2022 yılının ilk 3 ayında bir yükseliş hamlesinin görülebileceğini ifade ediyor. 2022 yılının ilk üç ayında eğer bir ralli yaşanırsa, Bitcoin fiyatı 69.000 dolarlık eski rekorunu kırabilir. Ancak yukarıda da bahsettiğimiz gibi artık piyasada olağandışı hareketler olabiliyor ve yatırımcıların bu durumu göz önünde bulundurarak işlem yapması gerekiyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’nin Kripto Regülasyonları İçin Önemli Gelişme! CFTC Başkanı Netleşiyor!

Sonraki Haber

Kraken CEO’su Jesse Powell, Bitcoin Fiyat Tahminini Güncelledi

İlgili Haberler