Piyasa Yeniden Kızıla Büründü: BTC O Seviyeyi Kaybetti!

İlayda Peker

Kripto para birimleri iki günlük toparlanmanın ardından yeniden düşüşe geçti. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hayatında ilk kez bir önceki ATH seviyesinin altına geriledi. Altcoin’lerde ise durum daha ciddi gibi görünüyor.

Bitcoin 20.000 Doların Altında

Yazının kaleme alındığı sırada 19.280 dolardan işlem gören BTC, 19.000 dolar sınırına kadar geriledi. Bitcoin’in 13 yıllık grafiklerine bakıldığında ise lider kripto para biriminin ilk defa bir önceki rekor seviyesinin altına gerilediği görülüyor. Bu durum da ister istemez akıllara “Bu sefer durum başka” söylemini getiriyor.

Bir önceki boğa koşularına ve ardından gelen ayı piyasalarına bakıldığında Bitcoin’in bir önceki rekor seviyesinin altına hiç gerilemediği görülüyor. Bunun yanında BTC diğer ayı piyasalarında %80 oranlarında değer kaybetmişti ve yine böyle bir durum yaşanırsa fiyat 12.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebilir.

Bununla birlikte şu anda her ne kadar kafalar karışmış olsa da Bitcoin’in 19.000 dolar seviyesini korumasının önemli olduğu ve bu seviyenin kaybı ile ilk desteğin 18.000 dolar olabileceği düşünülüyor. Ayrıca 20.000 doların yeniden kırılımı da hacme bağlı olarak 22.000 doların testini resme dahil edebilir.

Altcoin’lerde Son Durum

Lider kripto paranın düşüşü ile birlikte altcoin’lerde de kırmızı bir tablo hakim. Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), 1.000 dolarlık psikolojik seviyenin altına gerileyerek 988 dolara iğne attı. Şu anda ise ETH 1.000 dolar sınırın işlem görüyor.

Bununla birlikte piyasa değeri bakımından en büyük ilk on kripto para arasında Solana (SOL) %9’un üzerindeki geri çekilmesi ile en kötü performansı sergilerken Dogecoin (DOGE) ve Cardano (ADA) %7 ile en iyi performansı sergileyenler olarak karşımıza çıkıyor.

Ayrıca Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksinin de %6 ile aşırı korku bölgesinde olduğunu ve bu seviyenin çok düşük olduğunu belirtmekte de fayda var.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Arthur Hayes Kripto Paralarla İlgili Yeni Tahminlerini Paylaştı!

Sonraki Haber

Kriptolar Kan Ağlarken Bu Altcoin Yükseldi!

İlgili Haberler