BTC ve ETH Ne Zaman Yükselecek: Novogratz Yorumu

İlayda Peker

Bloomberg ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum‘un yükseliş durumlarını yeniden kazanmalarının biraz zaman alacağını öngördü.

BTC ve ETH Ne Zaman Yükselecek?

Novogratz, ABD Federal Rezervi faiz oranlarını yükseltmeyi bırakır bırakmaz küresel makro hedge fonlarının Bitcoin satın alacağını tahmin ediyor ve “Bence harika bir yıl geçiren birçok geleneksel makro fonun Bitcoin satın aldığını göreceksiniz. O noktada pozisyonumuza ekleyeceğiz” sözlerini kullandı.

Novogratz, son kripto para birimi çöküşünün, marj çağrılarını karşılayamadığı bildirilen büyük kripto hedge fonu Three Arrows Capital gibi bir grup kaldıraçlı oyuncu tarafından daha da kötüleştiğine inanıyor.

Kripto devi, devam eden krizi, şu anda feshedilmiş olan hedge fonu Uzun Vadeli Sermaye Yönetimi’nin çöküşüyle ​​karşılaştırdı. Önemli bir başarı gördükten sonra, LTCM 1997 Asya mali krizi nedeniyle sadece birkaç ay içinde 4,6 milyar dolar kaybetti. 2000 yılında tasfiye edildi ve tarihin en büyük hedge fon başarısızlıklarından biri haline geldi.

Bunlara ek olarak Novogratz, birçok şirkette iflas davası olacağını öngörüyor. Galaxy Digital patronu, kripto para birimlerinin fiyat performansını video telefon yazılım programı Zoom Meeting ile karşılaştırıyor. Büyük kayıplara rağmen, ne kriptonun ne de Zoom’un ortadan kalkmayacağını ifade ediyor.

Yeniden İnşa Süreci

Yaptığı açıklamalarda Novogratz, “Bir fiyat tabanını yeniden inşa edeceksiniz, bir hikayeyi yeniden inşa edeceksiniz” ifadesini kullanıyor. Novogratz’a göre, ABD ekonomisi “yumuşak bir iniş”in mümkün olmadığını iddia ederek resesyona giriyor.

Ayrıca Novogratz yaptığı açıklamalarda kripto para birimleri ve hisse senetleri arasındaki korelasyonun ileriye dönük olarak bozulabileceğine inandığını ifade ediyor.

Kripto para birimleri şu anda bir konsolidasyonda ve lider kripto para birimi Bitcoin 20.000 dolar ile 22.000 dolar arasında seyrediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Ayı Piyasasında Hangi Coin Ne Kadar Düştü?

Sonraki Haber

Arthur Hayes Kripto Paralarla İlgili Yeni Tahminlerini Paylaştı!

İlgili Haberler