Piyasa Toparlanıyor: Ethereum’da (ETH) Yükseliş Beklentileri Artıyor!

İlayda Peker

Kripto para piyasaları bugün yeşile döndü. Aslında kripto para birimlerinde tam bir hafta önce Salı günü 9.000 dolarlık düşüş yaşanmıştı. Dolayısıyla bugün yaşanan yükselişler bir haftalık düzeltmek hareketinin bitişi olarak nitelendiriliyor. Piyasa yönünü yukarı çevirmişken, en büyük altcoin birimi de piyasaya ayak uyduruyor.

Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatı 3.300 dolarlık önemli seviyenin üzerine yükseldi ve son 24 saat içinde yaklaşık olarak %4 artış yaşadı. Ethereum geçen hafta yaşanan düşüş sırasında 3.000 dolar sınırına kadar gerilemişti.

Bunlara ek olarak ETH fiyatı 3.150 dolarlık desteği bir kez daha test etti ve bu noktanın güçlü bir destek olduğu kanıtlanmış oldu. Bu noktadan sonra ETH fiyatının ilk olarak 3.400 dolarlık direnci kırması ve sonrasında 3.800 dolara doğru artışa geçmesi bekleniyor.

ETH’da Yeni Rekor Beklentisi

Ethereum 12 Mayıs’ta 4.362 dolar ile kendi rekorunu kırdıktan sonra analistler bir sonraki rekor hedefinin 5.000 dolar olduğunu ifade ediyor. Bununla birlikte güncel fiyatlar göz önüne alındığında öncelikle Ethereum’un kilit direnç olan 4.360 dolar seviyesini kırması gerekecek.

Bu seviyeden sonra 5.000 dolar ile ETH’un yeni bir rekor kırabileceği ve sonrasında 2021 yılı bitmeden fiyatın 10.000 dolara ulaşması bekleniyor.


Total
13
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatında Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryoları

Sonraki Haber

Cathie Wood, En Büyük Altcoin Ethereum’a (ETH) Olan Güvenini Aktardı

İlgili Haberler