Ethereum (ETH) Artık Çok Daha Değerli Olacak!

Fatih Çetin

Ağda ilk deflasyon günü nihayet yaşandı. Hatırlarsanız Ethereum Londra Güncellemesiyle birlikte yeni bir kavram hayatımıza girmişti. En azından bu kavram ETH için yeniydi, ağda yapılan işlemlerden alınan ücretin bir kısmı artık yakılacaktı. Bu miktar yakın zamanda o kadar arttı ki üretilenden daha fazla yakılan Ethereum (ETH) oldu.

Ethereum (ETH) Enflasyonu Yeniyor

Deflasyon gününü yaşayan Ethereum artık çok daha değerli, her yıl ortalama %4 civarında Ethereum (ETH) bu yolla düzenli olarak yakılmaya devam edilecek. Yani her geçen gün Ethereum’un dolaşımdaki arzı azalacak gibi görünüyor. Elbette bunun gerçekleşmesi için ağdaki işlem miktarının aynı şekilde artmaya devam etmesi gerekiyor. Üretimden daha fazla yakım yapıldığı her gün arz eksiye düşecek.

Aynı zamanda ETH 2.0’da kilitlenen milyar dolarlık Ethereum sebebiyle borsalarda varlık azalmıştı. Aşağıdaki grafikten yakın zamandaki üretim ve yakım miktarını net biçimde görebilirsiniz. Yaklaşık 203.266.90 ETH yani 795 milyon dolarlık Ethereum tamamen piyasadan kaldırılmış oldu.

Sadece iki hafta önce bu rakam 100.000 Ethereum’du. Londra hard forkunun bir parçası olan EIP-1559 yükseltmesinin Ethereum’a daha fazla deflasyon günü yaşatması bekleniyor. Buda elbette uzun vadede fiyatın yükselmeye devam edeceğine yoruluyor.

Ethereum (ETH)

ETH özellikle 4.000 dolarlık psikolojik direnci kırmasıyla birlikte büyük bir güç kazandı. Güncel olarak 3923 dolarda bulunan Ethereum (ETH) fiyatı yükseliş trendini koruyor. Fiyatın 3863 dolar üzerinde tutunabilmesi daha fazla yükselişi mümkün kılabilir. Teknik analiz Etherum fiyatı için olumlu şeyler söylüyor.

Aşağı yönlü geri çekilme ve destekten daha hızlı bir yükseliş başlatma ihtimaline karşı 3716 dolar yakından takip edilebilir. Yukarı yönlü harekette 4071 doların hacimli kırılması ve kapanışlar yapması önemli buradan ani şekilde 5000 dolara kadar yeni bir harekette başlayabilir. Kademeli olarak 4071 ve 4372 dolar seviyelerinde dirençler bulunuyor. En iyi senaryoda ise kısa vadede 4699 dolar mümkün olabilir.

Fiyatın 3345 doların altına düşmediği tüm senaryolar yükselişin devam edebilme ihtimalini mümkün kılıyor.

İnternet sitemizde paylaşılan bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kripto para piyasaları volatil yapısı gereği ciddi risk barındırmaktadır. Bu yüzden yapacağınız işlemler için kendi araştırmalarınız neticesinde karar almanız gerekir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Zilliqa (ZIL) NFT Konusunda Önemli Bir Adım Attı!

Sonraki Haber

Bitcoin’in (BTC) Yasal Varlık Olduğu El Salvador’u Neler Bekliyor?

İlgili Haberler