Peter Schiff’ten Yine Düşüş Senaryosu: BTC 10.000 Dolara Düşecek!

İlayda Peker

Kitco ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, altın uzmanı Peter Schiff, zorunlu satış nedeniyle Bitcoin fiyatının 10.000 dolar seviyesinin altına düşebileceğini düşündüğünü dile getirdi.

BTC 10.000 Dolara Düşebilir Mi?

Schiff, Bitcoin‘in geçen Kasım ayında 69.000 dolar seviyesinde zirveye ulaştığına inanıyor ve “Yeni bir zirve yapacağını sanmıyorum,” sözlerini kullanıyor. Bitcoin’in son rallisinden bahseden yatırımcı bunun sadece bir enayi rallisi olduğunu iddia ediyor. Öte yandan en büyük kripto para birimi, büyük spot borsalarda 24.000 dolar seviyesinin biraz altında işlem görüyor. Schiff, kripto para arzının artmaya devam ettiğini ifade ediyor ve Bitcoin ve diğer 20.000 token arasında çok az fark olduğuna inandığını belirtiyor.

2011’den bu yana dünyanın en büyük kripto para biriminde düşüş beklentilerini dile getiren önde gelen yatırımcı, en büyük kripto para birimini kaçınılmaz olarak başarısız olacak bir proje olarak nitelendirme iddiasını da sürdürüyor.

Buna ek olarak Schiff’in fiyat tahminlerinin çok da ciddiye alınmaması gerektiğini belirtmekte fayda var. Ağustos 2019’da, liberter ekonomist ve para yöneticisi, Bitcoin fiyatının asla 50.000 dolara ulaşamayacağını tahmin etmişti. Etkileyici sayıda başarısız fiyat tahmini nedeniyle, bazı yatırımcılar artık Schiff’i karşıt bir gösterge olarak görüyor. Altın yatırımcısı, on yıldan fazla bir süredir Bitcoin’in öleceğini dile getiriyor. Yine de Schiff, Mayıs ayında Bitcoin’de oluşan düşüşü doğru bir şekilde tahmin etmişti. Uzman isimler ise “bozuk bir saat bile günde iki kez doğruyu gösterir” şeklinde yorum yaparak Schiff’i tiye alıyor gibi görünüyor.

Bitcoin Fiyatı

Lider kripto para birimi Bitcoin dün 25.000 dolar sınırına kadar yükseldikten sonra bir düzeltme yaptı ve fiyat bugün 24.000 dolar altına geriledi.

Analistlere göre BTC’nin düzeltme yaparak ilerlemesi sağlıklı bir piyasa görünümünü yansıtıyor. Buna ek olarak bazı analistler Bitcoin’in 2023 yılında 100.000 doları görebileceğini de iddia ediyor.


Total
9
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’de Güncel Görünüm: BTC Düşüş Mü Başlatacak?

Sonraki Haber

ApeCoin (APE) Yükselir Mi? 5 Altcoin İçin Fiyat Hedefi!

İlgili Haberler