Bitcoin’de (BTC) 100.000 Dolar Ne Zaman Görülecek?

İlayda Peker

Kripto para piyasasının popüler bir analisti altcoin’lerin Bitcoin’e (BTC) karşı güç kazandığını ifade ediyor ve lider kripto para biriminde bir rekor beklediğini dile getiriyor. InvestAnswers sunucusu, altcoin’lerin %94’ünün şu anda BTC dominance tablosunda Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğini, zirveye ulaştıklarını ve BTC’nin yeniden yükselmeye hazır olduğuna inandığını söylüyor.

Altcoin ve Bitcoin İlişkisi

InvestAnswers konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “En iyi 50 kripto paranın %75’i son 90 günde Bitcoin’den daha iyi performans gösterdiğinde, altcoin sezonu olur ve %75’in çok üzerindeyiz, bu oldukça şaşırtıcı.” sözlerini kullandı. Buna ek olarak analist, bu durumun yakın zamanda değişeceğini ve Bitcoin Dominance’ın yakında tekrar yükselişe geçmesini beklediğini ifade ediyor. Bu noktada önümüzdeki günlerde analist piyasada volatil hareketlerin olabileceğini belirtiyor.

BTC Hakimiyeti grafiği, toplam kripto piyasası kapitalizasyonunun ne kadarının Bitcoin’e ait olduğunu izler. Yükselen bir BTC hakimiyeti, Bitcoin’in diğer kripto varlıklarından daha hızlı yükseldiğini veya altcoin’lerin değer kaybettiğini/stabil kaldığını ve piyasa değeri ile önde gelen kripto para biriminin arttığını gösteriyor.

Bitcoin Hedefi

Analist yaptığı açıklamalarda, daha önce Bloomberg Intelligence’ın kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone tarafından yapılan Bitcoin fiyat tahminine de değiniyor. McGlone, düşen fiyatların petrolü 50 doların altına çekeceğine ve karşılığında dünya çapındaki deflasyonist baskıların altını 2.000 doların üzerine çıkaracağına ve ayrıca Bitcoin fiyatını 100.000 dolara çıkaracağına inanıyor.

InvestAnswers sunucusu, McGlone’un tahmini yaptığı açıklamalarda, 100.000 dolara nasıl ulaşılabileceği yönünde yorumlarda bulundu. 100.000 dolar hedefinin 2023 yazına kadar görülebileceğini ifade eden analist, öncelikle ATH seviyesine dönülmesi gerektiğini ifade ediyor. BTC tüm zamanlar rekorunu 10 Kasım 2021’de 69.000 dolar ile görmüştü.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’nin Kripto Para Mikser Yaptırımı ve Uzun Vadeli Sonuçları!

Sonraki Haber

Ethereum (ETH) Ağustos’ta Bu Seviyeyi Görebilir!

İlgili Haberler