Peter Schiff’ten Bitcoin Satın Almak İsteyenlere “Alaycı” Tavsiye

İlayda Peker

Bir Bitcoin eleştirmeni olan Peter Schiff, “gerçekten Bitcoin satın almak istiyorsanız” harekete geçmek için en iyi zamanının ne zaman olduğun konusunda Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu. Aslında Schiff’in açıklamalarının biraz da alaycı olduğu görülüyor.

MicroStrategy ve Bitcoin

Schiff’in tavsiyesinin MicroStrategy’nin son Bitcoin satın alımı açıklamasından hemen sonra geldiği ve dolayısıyla bu haber ile bağlantılı olduğu görülüyor. MicroStrategy dün yaptığı bir açıklama ile 37.617 dolardan 13.005 BTC satın aldığını dile getirmişti.

Euro Pacific Capital CEO’su ve bir altın hedge fonu olan Schiff, Michael Saylor‘un şirketi tarafından dün yapılan devasa Bitcoin alımı hakkında yorum yaptı ve aslında alaycı bir tweet paylaştı.

Schiff, gerçekten biraz BTC satın almak isteyenlerin MicroStrategy‘nin son satoshi’sini satmasını beklemesi gerektiğini ifade ediyor. Şirket, hisselerini satarak düşüşüşteyen Bitcoin’i satın almak için borçlanmaya devam ederse hissedarların satış yapmaya zorlanacağını da sözlerine ekledi.

Bunlara ek olarak Schiff yaptığı açıklamalarda, “Aslında Saylor’ın ‘elmas elleri’ camdan yapılmış” sözlerini kullandı.

Bitcoin Eleştirmenleri

Schiff’in yanı sıra Bitcoin’i eleştirenler arasında Warren Buffett, Bill Gates, Nassim Nicholas Taleb, Christine Lagarde ve Nouriel Roubini gibi önemli isimler bulunuyor. Ancak görünüşe göre ciddi bir Bitcoin eleştirmeni olma konusunda Schiff bu listedeki herkesi geride bırakıyor.

Schiff daha önce yaptığı açıklamalarda da pek çok kez Bitcoin’i eleştirmiş ve kripto para ekosisteminden farklı isimlerle tartışmalara girmişti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Piyasada Sinyaller Karışık: Bir Ayı Piyasasında Mıyız Yoksa Ralli Devam Ediyor Mu?

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Gün İçerisinde 30.000 Doların Altına Düştü: Uzmanlardan Paniğe Kapılmayın Çağrısı

İlgili Haberler