Peter Schiff: “Eğer Yapabilirseniz Bitcoin’lerinizi Satın!” 

İlayda Peker

Tanınmış Bitcoin ve kripto eleştirmeni Peter Schiff, Block.fi’nin her zamanki gibi işleyemediğini açıklamasının ardından bir kez daha yatırımcıların Bitcoin’lerini satması gerektiğini dile getirdi. Schiff ayrıca yakın gelecekte çok daha fazla olayın da yaşanacağını ekledi ve takipçilerine, eğer mümkünse, borsada kalan Bitcoin’lerinin tamamını satmalarını tavsiye etti. Şimdilik, FTX, ilk 10’da para çekme işlemlerini tam kapasite ile gerçekleştiremeyen tek borsa. 

Paniğe Gerek Var Mı? 

Aslında yapılan açıklamalara göre Block.fi’nin içinde bulunduğu duruma FTX‘in iflas etmesinin neden olduğu ifade ediliyor. Kripto ödünç verme ve ödünç alma platformu, para çekme işlemlerinin durdurulduğunu duyurdu ve müşterilerinin bir sonraki duyuruya kadar para yatırmaktan kaçınmasını tavsiye etti.  

Bununla birlikte yapılan yorumlara göre, Peter Schiff’in ilk kripto para biriminin geleceği hakkında endişelenmesinin tek nedeni FTX draması değil. Ekonomistlere göre, en son TÜFE verisi açıklaması, Bitcoin veya genel olarak kripto para piyasası için başka olayların başlangıcını tetikleyebilir. Ancak eğer bilinçli bir yatırımcıysanız tüm bu olayların etkisi geçtikten sonra piyasada toparlanmalar olduğunu biliyorsunuzdur. Dolayısıyla kripto para eleştirmenlerinin iddia ettiği gibi panik yaratacak bir durum söz konusu olmayabilir. Tabii ki FTX olayını bu yorumların dışında tutmak gerekç 

Schiff Açıklamalarının Temeli 

Schiff’in açıklamaları, FTX durumunun tırmanması sırasında piyasada daha fazla düşüş yaşanma ihtimaline dayanıyor.  Altın destekçisi, piyasanın bu noktada girmek için çok riskli olduğuna ve Fed’in pivotunun olası bir çöküşten kurtarmayacağına inanıyor.  

Schiff’in Bitcoin’e yönelik önyargısına rağmen, beklenmedik şekilde pozitif olan TÜFE açıklaması, S&P500’ün günü %5’lik bir büyüme ile sonlandırmasıyla borsa için gerçekten yakıt haline geldi ve Bitcoin günü 17.000 dolar üzerinde kapattı. Ancak altcoinlerin çoğu dün yatırımcılara çift haneli kazançlar verdi, hatta bazıları FTX öncesi düşüş seviyelerine geri döndü. 


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

FTX İçin Umut Var Mı? Kripto Piyasasında Son Durum! 

Sonraki Haber

FTX, SBF ve ABD Siyasi Bağışları Bağlantısı 

İlgili Haberler