Peter Schiff Bu Sefer de Bitcoin ETF’lerine Saldırdı!

İlayda Peker

Çok uzun zamandır bir Bitcoin eleştirmeni olarak tanıdığımız Peter Schiff, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Bitcoin ETF onayından rahatsız olmuş görünüyor. Schiff bu kadar üzerine SEC’in dağıtılması gerektiğini ifade ediyor.

“SEC Dağıtılsın”

Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) geçen hafta bir Bitcoin vadeli işlem borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamasının ardından dağıtılmasını önerdi.

Schiff 19 ekim’de Twitter’dan yaptığı bir açıklamada, “SEC’in bir Bitcoin vadeli ETF’ini onaylaması, SEC’i ortadan kaldırmak için başka bir nedendir. ETF’e bir itirazım yok. Ancak Bitcoin’de pump yapanlar artık hükümetin de onayını kullanarak daha fazla alıcının canının yakabilecek.” sözlerini kullandı.

SEC, 15 Ekim’de vadeli işlem sözleşmelerine yatırım yapan ve uzun zamandır beklenen Bitcoin ETF’ini onayladı. 19 Ekim’de New York Menkul Kıymetler Borsası’nda başlatılan Proshares Bitcoin Strategy borsa yatırım fonu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk Bitcoin ETF‘i oldu.

ETF Eleştirileri

ETF’in onaylanması ile birlikte lider kripto para biriminin fiyatında da yukarı yönlü bir bir ivme oldu ve fiyat 64.500 dolar sınırına kadar dayandı. Ancak Schiff başka bir Twitter paylaşımında, ETF ile birlikte Bitcoin üzerine “kumar” oynamanın daha kolay hale geldiğini ifade etti.

Çünkü Schiff’e göre Bitcoin satın alan herkes kumar oynuyor ve Bitcoin ETF’i bu durumun başka bir yolu olarak değerlendirilmeli. Schiff’in bu yorumlarına ilk zamanlarda Bitcoin destekçileri yanıt veriyordu ve aslında hangi noktalarda yanlış düşündüğü konusunda ikna edilmeye çalışılıyordu. Ama son dönemlerde Schiff’in bu yaklaşımları “cahillik” olarak nitelendiriliyor…


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

İkincil Dünyanın İlk Bölümü: Metaverse Thailand

Sonraki Haber

Lider Kripto Para Bitcoin Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı! BTC, ATH Yaptı!

İlgili Haberler