Peter Brandt Uyardı: Ethereum (ETH) Rakiplerine Karşı Güç Kaybediyor

İlayda Peker

Tecrübeli bir analist ve yatırımcı olan Peter Brandt, Ethereum (ETH) yatırımcılarını uyardı ve önde gelen akıllı sözleşme platformunun rakiplerine karşı önümüzdeki zamanlarda güç kaybedebileceğini dile getirdi.

Ethereum Yatırımcıları Dikkat

Uzun zamandır bir piyasa stratejisti olan Brandt yaptığı açıklamalarda hem teknik hem de temel perspektiflerden Ethereum’da düşüş beklediğini ifade etti. Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Ethereum ETH düşüş eğiliminde çünkü NFT /özel token evreni/metaverse için aşırı karmaşık/pahalı/garip bir platform.” sözlerini kullanan Brandt, yatırımcıları da bu şekilde uyardı.

Brandt’ın grafiğine bakıldığında Ethereum, güçlü satışları gösteren bir üçgen yapı içinde iki önemli destek seviyesini geride bırakmış gibi görünüyor.

Solana Daha İyi Bir Seçenek Mi?

Kripto analisti, Ethereum’un en büyük rakibi olarak görülen Solana‘ya (SOL) karşı performansına da değerlendirdi. Brandt’e göre, ETHUSD/SOLUSD çifti Mart 2021’de bir baş ve omuz modelinden ayrıldığından beri Ethereum, Solana’ya karşı değer kaybediyor:

Aslında, ETH’nin SOL’e karşı düşüş eğilimi tamamen garanti.

Öte yandan Bitcoin’i de değerlendiren Brandt, BTC’nin artık bir parabol içinde işlem görmediğini ve bu sebeple lider kripto para biriminde de düşüş yaşanabileceğini ifade ediyor. Brandt konuyla ilgili olarak, “Parabolik ilerlemenin kırıldığını gördüm ve gerçek zamanlı olarak BitcoinLive üyeleri ile yorumlarımı paylaştım ancak geriye dönüp baktığımda olayı yeterince ciddiye almamış olabilirim. Göreceğiz…” sözlerini kullandı.

Buna ek olarak Bitcoin yazının yayına hazırlandığı sırada hala 40.500 dolarlık önemli desteği koruyor ve 41.780 dolar seviyesinden işlem görüyor. Analistlere göre ise bir yükseliş eğiliminin teyit edilebilmesi için öncelikle Bitcoin 43.000 dolarlık direnci ve ardından 48.000 dolarlık direnci kırmak zorunda.Total
17
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri! Artış Düşüş Bitti Mi?

Sonraki Haber

En Büyük BSC Balinaları, Son 24 Saatte En Çok Bu Altcoin İle İşlem Yaptı

İlgili Haberler