JPMorgan Chase Analisti, Ethereum Yatırımcılarını Uyardı: Tehlike Büyüyor!

Mert Bahçe

Yakın tarihli bir araştırmada JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un DeFi sektöründeki hakimiyetini günbegün kaybedeceğini öngördü. Uzman analist, Ethereum yatırımcılarını korkutan raporunda önemli noktalara değindi.

Ethereum’u Bekleyen Tehlike

JPMorgan analist Nikolaos Panigirtzoglou, en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum’un DeFi sektörü savaşında darbe yiyebileceğini ilgili raporunda işledi. Ağın ölçeklenebilirliğini artırmak adına ETH’nin önemli çatlaklar vereceği düşünülüyor. Bu beklenti kuşkusuz merakla beklenen Ethereum 2.0 yükseltmesinden kaynaklanıyor.

Bununla birlikte parça zinciri aşamasının 2023 ‘te başlatılması beklentisi üzerine Panigirtzoglou, mevcut liderin o zamana kadar pazarın geri kalanına yetişmesi için çok geç olacağını düşünüyor. Ethereum’un DeFi pazarındaki payı geçtiğimiz yıl boyunca istikrarlı bir şekilde küçüldü.

DeFiLlama tarafından sağlanan verilere göre Ethereum hakimiyeti geçtiğimiz 2021 Ocak ayında %97’den fazlaydı. Ancak DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değerdeki pay; Terra, Binance Smart Chain gibi rakiplerine hızla büyüme nedeniyle %63’e düştü.

Ethereum Fiyatı

Avalanche ve Solana, Ethereum’un bağımsız blok zincirlerine zemin ayırması adına özellikle Panigirtzoglou için endişe verici görünüyor. Ethereum ağı DeFi topluluğunun büyük bir kısmı için ağı erişilemez hale getiren fahiş ücretlerle boğuşuyor. 2021 yılı, en büyük altcoin Ethereum adına %400’e yakın yükselişi temsil eden önemli bir süreçti.

Ancak JPMorgan, ağın şiddetli rekabet ile yüzleşmesi bağlamında ETH’nin 2022’de düşüş eğilimine girebileceğini öngörüyor. Ethereum fiyatı, yaklaşan faiz oranı artışlarının darbesi ve Bitcoin hash oranındaki düşüşün tetiklediği geniş bir piyasa düzeltmesi nedeniyle son 24 saat içerisinde çift haneli kayıplarla 3.300 dolara kadar geriledi.Total
23
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

2022 Bitcoin İçin Çok Farklı Olabilir! Messari’nin Kurucusundan Önemli Açıklamalar!

Sonraki Haber

Popüler CEO’dan İddialı Tahmin: Kripto Para Piyasa Değeri 250 Trilyon Dolar Olacak!

İlgili Haberler