PayPal’ın Önemli Kripto Para Adımı: Artık İngilizler de Hizmetlere Erişebiliyor!

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre bugünden itibaren PayPal’ın İngiltere kullanıcıları Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) satın alabilir, satabilir ve saklayabilir.

PayPal Sözünü Tuttu

Yapılan açıklamalara göre müşteriler, PayPal’ın web sitesinde ve mobil uygulamasındaki bir kripto sekmesi aracılığıyla banka hesaplarını, PayPal bakiyelerini veya banka kartlarını kullanarak kripto para işlemlerine başlayabilir.

Öte yandan İngiltere, dijital ödeme devinin Ekim 2020’de ABD’de kripto işlemlerini başlamasının ardından bu hizmetlere erişim hakkı verilen ikinci ülke oldu. Dolayısıyla PayPal, kripto para hizmetlerini başlattığı anda genişleme politikası ile ilgili vermiş olduğu sözü de tutmuş durumda. Ayrıca PayPal’ın aynı anda dört kripto para birimini birden İngiliz kullanıcılarına sunması da dikkat çekiyor.

PayPal İle Kripto Para İşlemleri

PayPal, müşterilerden HODLing için ücret almıyor. Ancak işlem ve para birimi dönüştürme konusunda bazı ücretler bulunuyor. Konu hakkında net bir ücret politikası bulunmasa da ABD’de ücretlerin; 25 doların altındaki satın almalar için 50 sent ile 1.000 doların üzerindeki satın almalar için %1,5’i arasında değiştiği biliniyor.

Bunlara ek olarak PayPal ile kullanıcılar diğer cüzdanlara kripto para aktarımı yapamıyor. PayPal ile satın alınan kripto para yalnızca uygulama aracılığıyla satılabiliyor. Ancak şirketin bu konuda da çeşitli adımlar atmaya hazırlandığı biliniyor.

“Süper Uygulama”

Paypal CEO’su Dan Schulman, Mart ayında yaptığı açıklamalarda, kripto paranın sonunda alışveriş ve finansal hizmetleri kapsayacak bir “süper uygulamanın” parçası olabileceğini dile getirmişti.

Bunlara ek olarak yine Mart ayında şirket, ABD’li müşterilerin işletmelere kripto para birimi ile ödeme yapmasına imkan tanıyan “Checkout with Crypto” hizmetini de başlattı. Ayrıca Nisan ayında şirket, popüler mobil ödeme hizmeti Venmo‘ya da kripto hizmetlerini ekledi.Total
41
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Bekleneni Yaptı: BTC Yeniden 50.000 Dolar Üzerinde!

Sonraki Haber

Memenopoly, Babylons NFT ile Stratejik Ortaklığını Duyurdu

İlgili Haberler