PayPal Kullanıcılarının Bitcoin (BTC) Talebi Çok Büyük!

İlayda Peker

Kripto para koruma fonu yöneticisi Pantera Capital aylık blok zinciri raporunda, PayPal’ın yeni kripto para birimi hizmeti için inanılmaz bir talep olduğunu iddia ediyor. Pantera Capital’in tahminlerine göre, ödeme devi yeni çıkarılan coin’lerin neredeyse yüzde 70’ini silip süpürüyor.

PayPal Talebi Çok Büyük

Stablecoin operatörü Paxos, son zamanlarda işlem hacimlerinde büyük bir artış gören itBit borsası aracılığıyla PayPal’a kripto para birimi hizmeti sağlamak için seçildi.

Öte yandan PayPal’ın kripto para ekosistemine girmesinin üzerinden sadece dört hafta geçtiğini göz önünde bulunduran Pantera Capital, şirketin kripto platformunun tüm yeni Bitcoin arzını da ele geçirmesini bekliyor.

Firma konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Grafikteki kesikli yatay çizgi, yeni çıkarılan Bitcoin’lerin toplam arzı artı orijinal itBit hacmini temsil ediyor. Büyümeleri devam ederse, PayPal tek başına haftalar içinde yeni çıkarılan tüm Bitcoin’lerden daha fazlasını satın alıyor olacaktır.” ifadelerini kullandı.

PayPal ve Square

Aslında, Square Cash App ile birlikte PayPal, yeni piyasaya sürülen tüm kripto paraların yüzde 100’ünden fazlasını zaten elinde bulunduruyor. Bu noktada Cash App’in 2020’nin üçüncü çeyreğinde 1,6 milyar doların üzerine çıkan Bitcoin geliri ile bir yıl içinde yüzde 1,001 artış gördüğünü belirtmekte de fayda var.

Öte yandan PayPal, Ekim ayı sonlarında kripto para birimi hizmetine başlayacağını duyurduktan sonra 12 Kasım’da ABD müşterileri için bu hizmeti başlattı. 2021’de PayPal’ın kripto para birimi özelliklerini dünya çapında kullanıma sunmayı planladığı ifade ediliyor. 2 Kasım’da ortaya çıkan bilgilere göre PayPal şu anda 361 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip.

Pantera Capital Kazançları

Mart ortasındaki “Kara Perşembe” çöküşünün ardından yüzde 34’lük bir kayıp yaşadıktan sonra, Pantera Capital’in Bitcoin Fonu 2020’nin başından bu yana yüzde 142 arttı. Ayrıca Polkadot ve Filecoin gibi büyük ICO’lar nedeniyle, ICO Fonu’nun da yüzde 281 oranında arttığı görülüyor.

Bunlara ek olarak Bitcoin’in 6 ayda iki kattan fazla artış sergilemesi de BTC yatırımı yapan kurumların ve kişilerin kazançlarının iki katın üzerine çıkmasını sağladı. Böylece BTC 6 ay içinde en iyi performans sergileyen varlıklardan biri oldu. Bunun yanında aslında Kara Perşembe’den sonra neredeyse tüm kripto paraların güzel bir toparlanma sergilediği ifade edilebilir.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Günümüzdeki Bitcoin (BTC) Rallisi 2017’den Neden Farklı?

Sonraki Haber

PrimeBit Yarışmasında Bir Yatırımcı %11.992 Getiri Elde Etti ve 1.000 $ Kazandı

İlgili Haberler