PayPal Doğrudan Kripto Para Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

PayPal Doğrudan Kripto Para Hizmeti Sunmaya Hazırlanıyor

Coindesk’in paylaştığı bir habere göre, dünyanın önde gelen ödeme şirketi PayPal ve Venmo, doğrudan kripto para alım-satım hizmeti sunmaya hazırlanıyor olabilir.

Paypal ve Kripto Paralar

Anonim bir kaynağın yaptığı açıklamalara göre PayPal, üzerinde çalıştıkları bir cüzdan hizmeti aracılığı ile hem kripto para alım-satım işlemlerinin yapılmasına hem de varlıkların depolanmasına ilişkin bir hizmet sunma planı yapıyor.

Ancak yapılan açıklamalarda PayPal ve Venmo’nun kullanıcılarına hangi kripto para birimlerini sunacaklarının henüz net olmadığı ifade ediliyor.

Bununla birlikte yine anonim farklı bir kaynağın yaptığı açıklamalara göre bu hizmet en geç üç ay içinde kullanıcılara sunulacak. Eğer bu iddialar doğruysa 325 milyon kullanıcı doğrudan kripto paralara erişim sağlayabilecek. Bu da benimsenme açısından oldukça büyük bir adım olarak değerlendiriliyor.

Öte yandan PayPal CEO’su Dan Schulman, geçtiğimiz Kasım ayında yaptığı açıklamalarda Bitcoin’in sahip olduğu tek kripto para birimi olduğunu ifade etmişti.

PayPal’ın Rakibi

PayPal’ın piyasadaki en güçlü rakiplerinden Square Cash App, Ocak 2018’den bu yana kripto para hizmeti sunuyor. PayPal’ın bu hamlesinin ardından yatan sebeplerden biri de bu olabilir. Çünkü Square Cash kripto paralar sayesinde kullanıcı tabanını da genişletti. Şimdi de PayPal hem mevcut müşteri taleplerini karşılamak hem de yeni kullanıcıları bünyesine katmak için böyle bir adım atmış olabilir.

Bununla birlikte Square Cash’in kripto para işlemlerinden elde ettiği karın, geleneksel para işlemlerinden elde edilen karı geride bırakması da PayPal’ı harekete geçirmiş olabilir.

Tüm bunların yanında dün akşam haberin ortaya çıkmasından sonra Bitcoin fiyatı artışa geçti ve uzun zamandır sıkıştığı fiyat aralığından çıktı. 9.600 dolarlık önemli seviyenin üzerine çıkan lider kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada yaklaşık olarak 9.607 dolardan işlem görüyordu.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.