PayPal’dan Gelen Önemli Haber Bitcoin’i (BTC) Yeniden Atağa Geçirdi!

İlayda Peker

Bitcoin (BTC), PayPal’ın resmi olarak kripto para birimi ödemelerini başlattığını haberinin duyulmasının ardından 30 Mart’ta 60.000 dolara bir kez daha yaklaştı.

PayPal İle Kripto Para Ödemeleri

Reuters’ın özel bir raporuna göre PayPal, ABD müşterileri için uzun zamandır beklenen kripto para birimi ödeme özelliğini açıklayacağı bir duyuru yayınlayacak. Şirket, geçen yıl kripto alanına hızlı bir giriş yapmış ve büyük heyecan yaratmıştı.

Başkan ve CEO Dan Schulman Reuters’a yaptığı açıklamalarda, kullanıcıların artık PayPal ile sorunsuz bir şekilde kripto para birimlerini kullanacağının sinyallerini verdi. Yapılan açıklamalara göre artık PayPal ile alınan kripto para birimleri itibari para birimlerine dönüştürülerek günlük harcamalarda kullanılabilecek.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre bu durum sadece Bitcoin için geçerli değil. PayPal kullanıcıları Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) ve Litecoin (LTC) için de aynı özelliği kullanabilecek.

Bunlara ek olarak Schulman, kripto para birimleri için genel olarak bir dönüm noktası anına atıfta bulundu ve kripto paraları “yasal bir finansman kaynağı” olarak tanımladı ve “Kripto para birimlerinin ağırlıklı olarak satın aldığınız, tuttuğunuz ve sattığınız bir varlık sınıfı olmaktan çıkıp milyonlarca tüccara gerçek dünyada işlem yapmak için meşru bir finansman kaynağı haline geldiği bir geçiş noktası olduğunu düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

Bu haber sonrasında Bitcoin fiyatı ani bir yükselişe geçti ve 59.335 dolara kadar yükseldi. Akşam saatlerinde gelmesi beklenen resmi açıklamanın ise BTC fiyatını 60.000 dolar üzerine çıkarabileceği düşünülüyor.

Hatta birçok önemli isim bu haber ile BTC’nin yeni bir rekor kırarak 62.000 dolarlık seviyeyi geçebileceğini ifade ediyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin Gözünü Yeni Rekora Mı Dikti: BTC’de Önemli Seviyeler

Sonraki Haber

CLVA Token Yatırımcıları Hiçbir Şey Yapmadan Kazanç Sağlıyor

İlgili Haberler