PayPal Kripto Para Gündeminden Düşmüyor

İlayda Peker

Mashable’da yer alan bir makaleye göre PayPal, “alternatif para birimi” Masterbucks aracılığıyla kara para aklama riski olduğu iddia edilen alan adı kayıt kuruluşu Epik’e verdiği hizmetleri sonlandırdı. Ancak, Epik’in strateji ve iletişimden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Robert Davis, bir dizi açık mektupta, hareketin arkasındaki amacın muhafazakar seslerin platformdan kaldırılması olduğunu öne sürdü.

Epik, diğer aşırı sağ web sitelerinin yanı sıra, özellikle Gab ve Proud Boys’a alan hizmetleri sağlıyor. İran’ın bildirdiği üzere Proud Boys alan adı, Demokrat seçmenlere tehdit e-postaları göndermek için geçtiğimiz günlerde kullanılmıştı.

PayPal ve Masterbucks

Masterbucks para birimi, Epik’in “geleneksel likidite yokluğuna” yönelik çözümü olarak sunuluyor ve bunun “bugün etki alanı sektörünü etkileyen en büyük yapısal zorluklardan biri” olduğunu iddia ediyor.

Masterbucks, Epik ağı içindeki işlemler için kullanılabiliyor veya ABD dolarına dönüştürülebiliyor. Epik’in Masterbucks web sayfasının arşivlenmiş bir sürümü, o zamandan beri kaldırılmış olmasına rağmen, para biriminin vergi avantajlarını da teşvik ediyor.

Mashable tarafından alıntılanan isimsiz bir kaynak, Epik’in böyle bir para birimini çalıştırmak için yasal gereklilikleri yerine getirmediğini ve vergi kaçakçılığını teşvik ettiğini iddia etti. PayPal‘ın bir ay önce Epik’i sorunlar hakkında bilgilendirdiği ve nihayet hesabı feshetmeden önce bir çözüme ulaşmaya çalıştığı bildirildi.

PayPal’ın Kripto Hamlesi

Bilindiği gibi geçen hafta PayPal, 2021’de kullanıcılara Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) ile ödeme yapma imkanı sunacağını ve böylece kripto para piyasasına girme niyetini açıkladı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Alibaba’nın Kurucusu: “Dijital Paralar, Parayı Yeniden Tanımlayacak”

Sonraki Haber

Dijital Yuan, Çin’in Büyük Mobil Ödeme Cüzdanlarıyla Çalışacak

İlgili Haberler