PayPal, Kripto Para Depolama Firması Curv’u Satın Aldı

Mert Bahçe

California merkezli e-ticaret devi Paypal, dijital varlık depolama platformu Curv’u satın alarak kripto para piyasasına ilgisini bir kez daha göstermiş oldu. PayPal geçtiğimiz yıl bir başka varlık depolama platformu BitGo’yu satın almak için girişimlerde bulunmuştu.

PayPal’dan Yeni Kripto Hamlesi

PayPal, kripto para sektörü hamlelerine devam ederken son olarak Curv şirketini bünyesine kattı. Ödeme işlemleri devi, 2020 son çeyreğinde kripto para alım satım hizmetini başlattı. Talep yoğunluğu nedeniyle satın alma limitlerini 2020 Kasım ayında 10,000 dolardan 15,000 dolar seviyesine yükseltti. PayPal geçtiğimiz günlerde bu yıl içerisinde Venmo kullanıcılarına ve Birleşik Krallık’ta kripto para alım satım hizmeti sunacağını duyurdu.
PayPal’ın kripto para hizmeti, kullanıcıların özel anahtarlarına erişim izni sağlayamadığı bir sistemle çalışıyor. Dijital varlık depolama firması Curv ile nasıl bir çalışma izleyecekleri ise merak konusu. Curv, geçtiğimiz yıl Coinbase Ventures ve Digital Currency Group yatırımcılarından, Bitcoin için kurumsal talebi karşılamaya devam etmek amacıyla 23 milyon dolar fon topladı.

Curv Haberi Yanlış Anlaşıldı CRV Pump Yaptı

Satın alma haberi kripto para topluluğunda heyecanla karşılandı. İşin tuhaf tarafı, bazı yatırımcılar aceleyle yanlış kripto para birimi satın aldı. Çünkü Curve DAO Token (CRV) konuyla ilgisi bulunmamasına rağmen, duyurunun ardından büyük bir fiyat artışı gördü.  Curve DAO Token (CRV) gün içerisinde %24 arttı. Haberimizin yazıldığı sırada CRV 2,29 dolardan işlem görüyor.

Bu durum geçtiğimiz aylarda Elon Musk’ın, WhatsApp yerine Signal mesajlaşma uygulamasını önermesiyle benzerlik taşıyor. Musk, Twitter üzerinden Signal uygulamasını takipçilerine tavsiye etti.

Tweet’in akabinde konuyla ilgisi olmayan sağlık teknolojisi firması Signal Advance’ın hisselerine yatırımcı akını yaşanmıştı. Şirketin hisse değeri yaklaşık %1150 artış kaydetti. Signal mesajlaşma uygulamasının ” borsada işlem gören hissemiz yok ” açıklamasına rağmen yatırımcı akını devam etti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Grayscale XLM, LTC ve ETH Alarak Kripto Yatırımlarını Artırıyor

Sonraki Haber

Elon Musk’ın İsmi Yine Kripto Dolandırıcılığına Karıştı!

İlgili Haberler