PayPal Kripto Kullanıcılarının Hesaplarını Mı Kısıtlamaya Başladı?

İlayda Peker

Ortaya çıkan son bilgilere göre bir PayPal kullanıcısı, platformu kullanarak çok sık kripto para işlemi yaptıktan sonra hesabının kısıtlandığını iddia etti. Amerikalı bir Reddit kullanıcısı TheCoolDoc yaptığı açıklamalarda PayPal’dan “potansiyel risk nedeniyle” hesabının kalıcı olarak sınırlandırdığını belirten bir mesaj aldığını dile getirdi. Kullanıcı, bir hafta içinde en az 10 kripto işlemi yaptığını, düşüş sırasında satın aldığını, fiyat yüksekken satış yaptığını ve PayPal’ın her işlem için bir açıklama istediğini ifade etti.

PayPal’dan Kısıtlama Hamlesi

Kullanıcı konuyla ilgili açıklamasında “Sistem, son 6 yıldır bir PayPal hesabına sahip olduğum halde bir hafta içinde 10.000 dolar değerinde ürün sattığımı düşünerek hesabımı kısıtladı. Fotoğraflı kimliğimle birlikte incelemeye gönderdim ve her kripto işlemi için ‘PayPal Kripto’ yazdım çünkü başka ne söyleyebilirim?” ifadelerini kullandı.

Öte yandan PayPal birkaç saat içinde, kullanıcının platformu kullanarak “daha fazla iş yapamayacağını” belirten bir mesaj gönderdi. Kullanıcı, hesapta kalan parası 462 doların 180 günlük bir süre boyunca bloke edildiğini, ancak o zamandan sonra bu miktarı çekmek için başka yollar kullandığını belirtti.

10.000 Dolarlık Kısıtlama

PayPal aslında kripto para kullanıcıları için 1 haftada 10.000 dolarlık kısıtlama getirmişti. Ancak daha sonra bu limitin 20.000 dolara çıktığı, çünkü talebin çok büyük olduğu ifade edilmişti. Bu sebeple kullanıcının hesabının kısıtlanmasının sebebinin bu olmayacağı düşünülüyor.

Öte yandan TheCoolDoc, “Gerçekten kesinlikle yanlış bir şey yapmadığımı biliyorum ve bu bir yanlış anlaşılmadır çünkü sadece kripto para söz konusu olduğunda 1 haftada bir ürün aralığında 50’den fazla alım/satım işlemi yaptığımı düşünüyorlar” ifadelerini kullandı.

Farklı Sorunlar da Var

Reddit kullanıcısı Cryptix001, kripto işlemlerini yürüten platformla ilgili farklı sorunlar da olduğunu dile getirdi ve “PayPal’ı bir daha asla kullanmayacağım.” açıklamasını yaptı. Kullanıcının açıklamalarına göre bir işlem bir hafta gibi uzun bir sürede gerçekleşmişti.

Buna ek olarak platform açıklamalarında 2021 yılına kadar kripto satın alan veya satan kullanıcılardan işlem ücreti talep etmeyeceğini belirtiyor. Reddit kullanıcısı bittabet de PayPal‘ın yüksek hacimli alım satım yapan kullanıcılar söz konusu olduğunda para kaybı yaşayabileceğini ve PayPal‘ın eylemleri için kısmi bir açıklama getirmesi gerektiğini dile getirdi.

Kullanıcının açıklamalarında, PayPal’ın bir kripto para borsası olmadığını ve sürekli kripto para alım satımı yapılması halinde zarar edeceklerini dile getirdi ve “Hizmetlerinin bir işlem hesabı değil, daha çok bir Bitcoin banka hesabı gibi düşünülmesi gerekiyor.” ifadelerini kullandı.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) 18.000 Doların Altına Geriledi: Düşüş Devam Eder Mi?

Sonraki Haber

OKEx Para Çekme İşlemlerini Başlattı Ama Kullanıcılar Kaçıyor

İlgili Haberler