Paxos Olayı Sonrasında Binance ve BUSD’de Son Durum

Bitcoin Haber

Kripto para borsası Binance, yatırımcıların Paxos’a ve stablecoin’i Binance USD’ye karşı düzenleyici eylem haberlerinden endişeli görünmeleri nedeniyle son 24 saat içinde para çekme işlemlerinde bir artış gördü.

Paxos ve Binance

Aynı zamanda, Peckshield’a göre son 24 saat içinde 342 milyon BUSD yakılarak BUSD token önemli adımlar kaydetti.

12 Şubat’ta, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Paxos‘a karşı potansiyel yaptırım eylemi bildirdiği haberi geldi. Komisyon, stablecoin’in kayıtsız bir menkul kıymet olduğunu ve Paxos’un bunu reddettiğini iddia etti.

Blockchain istihbarat platformu Nansen’den derlenen veriler, Binance’in 2,7 milyar dolarlık çıkışların yaklaşık 1,97 milyar dolarlık girişleri aşması nedeniyle 24 saatlik çok zincirli token net çıkışlarını 788,5 milyon dolar olarak kaydettiğini gösteriyor.

Dune analitik verilerine göre, Binance’in rezerv kanıtı denetimlerinin denetçi Mazars’ın web sitesinden kaldırıldığı 17 Aralık’tan bu yana 24 saatlik en büyük net çıkış.

Binance sözcüsü Cointelegraph’a verdiği demeçte, “fonların güvende” olduğunu, kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu tarafından desteklendiğini ve Binance CEO’su Changpeng Zhao‘nun 13 Şubat’ta daha önce söylediklerini tekrarladığını söyledi.

Sözcü, borsanın kısa süre önce 12 saatlik bir süre içinde “1 milyar dolardan fazla” çekilen bir satış yaşadığını ve bunun “kolaylıkla yönetildiğini” iddia ettiğini de sözlerine ekledi.

Basit İş Modeli

Binance, “Çok basit bir iş modeli yürütüyoruz – varlıkları gözetim altında tutuyor ve işlem ücretlerinden gelir elde ediyoruz,” dedi ve ekledi:

Bir emanetçi olarak sorumluluğumuzu ciddiye alıyor ve her kullanıcı varlığı için 1:1 destek sağlıyoruz.

SEC’in eyleminin ve USD Coin ihraççısı Circle‘dan gelen ihbarın ardından New York Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS), Paxos’a 13 Şubat’ta BUSD ihracını durdurmasını emretti.

Görünüşe göre çıkışlar ve token yakımları, kripto kullanıcılarının daha fazla düzenleyici eylem korkusuyla stablecoin’den para çekmesiyle bu olaylara bir yanıt niteliğinde.

Binance’in rezervleri, 14,4 milyar dolar değerinde stablecoin veya 16,1 milyar dolarlık mevcut piyasa değerinin yaklaşık %90’ını elinde bulundurarak en büyük BUSD miktarını barındırıyor.

Kripto borsasının da yaklaşık 60 milyar dolar değerinde rezervi bulunuyor ve bunun %22’si BUSD’den oluşuyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

SAND Fiyatı Token Kilidinin Açılması Yaklaşırken Düşüyor

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Performansı: Derinlemesine On-Chain Analiz

İlgili Haberler