Mastercard ve Binance’den Latin Amerika’da Önemli Hamle!

Bitcoin Haber

Kredi kartı devi MasterCard, Latin Amerika’da başka bir ön ödemeli kripto kartı başlatmak için dünyanın en büyük kripto borsası Binance ile işbirliği yaptı.

Binance ve Mastercard

Binance, 30 Ocak’ta Brezilya’da Binance Card’ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Yeni kart, Brezilya Merkez Bankası tarafından düzenlenen bir ödeme kurumu olan Dock tarafından veriliyor.

Bu kart, ülkedeki geçerli ulusal kimliklere sahip yeni ve mevcut Binance kullanıcılarının kripto varlıklarla alışveriş yapmasına ve faturalarını ödemesine olanak tanıyacak. Binance’e göre kart beta test aşamasında ve “önümüzdeki haftalarda yaygın olarak kullanıma sunulacak”.

Brezilya, Binance’in Ağustos 2022’de Arjantin’in ardından ürünü piyasaya sürdüğü ikinci ülke. Duyuruya göre Brezilya, Binance için küresel çapta ilk on pazar arasında yer alıyor.

Binance Brezilya Genel Müdürü Guilherme Nazar, Cointelegraph ile paylaştığı bir basın açıklamasında, kartın “daha geniş kripto kullanımını ve küresel benimsemeyi teşvik etmede önemli bir adım” olduğunu söyledi:

Ödemeler, kripto için ilk ve en belirgin kullanım alanlarından biridir, ancak benimsenmenin büyümesi için daha çok yer var.

Kart, satış noktasında 14 kripto varlıktan fiat’a gerçek zamanlı dönüşüme izin verecek. Avantajlar arasında uygun satın alımlarda kriptoda %8’e varan geri ödeme ve bazı ATM para çekme işlemlerinde sıfır ücret yer alıyor.

Brezilya ve Kripto Paralar

Mastercard’ın 2022 Yeni Ödemeler Endeksi’ne göre Brezilya, kripto kullanımı ve benimsenmesinde küresel ortalamada başı çekiyor. Küresel çapta 35.000’den fazla katılımcıyla yapılan ankette, Brezilyalıların %49’unun geçtiğimiz yıl kripto ile ilgili en az bir işlem yaptığı, küresel ortalamanın ise %41 olduğu ortaya çıktı.

Aralık ayında, görevden ayrılan Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, kripto para biriminin ülke içinde bir ödeme yöntemi olarak kullanılmasını yasallaştırmak için bir yasa tasarısı imzaladı.

Yeni mevzuat Bitcoin’i El Salvador’da olduğu gibi varlık olarak yasallaştırmadı ancak yasal ödeme yöntemleri tanımı altında birçok dijital varlığı içeriyor. Sanal varlık hizmet sağlayıcıları için bir lisanslama rejimi de oluşturuldu.


Total
8
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ocak Haftalık Kripto Yatırımı Temmuz 2022’den Bu Yana En Yüksek Seviyede

Sonraki Haber

Kötü Niyetli Kripto İşlemlerinde Yüzde 93 Azalma! 

İlgili Haberler