Pantera Capital Önümüzdeki Haftalarda Ralli Bekliyor: İşte Nedenleri!

İlayda Peker

Kripto para piyasasındaki son volatil hamlelere rağmen Pantera Capital, önümüzdeki haftalarda Bitcoin fiyatında bir artış olacağını düşünüyor. Yatırım firmasına göre, ‘Vergi Günü’ itici güçlerden biri olabilir. Ayrıca şirket, kripto para endüstrisinin yakında geleneksel finansal piyasalardan ayrılabileceğini ve bağımsız işlemlere başlayabileceğini de sözlerine ekledi.

Tünelin Sonunda Işık Var

Bitcoin’in son birkaç ayı oldukça düşüşle geçti. Analistlerin büyük çoğunluğu BTC’nin 2021 yılı sonunda 100.000 doları görmesini bekliyordu ancak Bitcoin yılı ılı 50 bin doların altında tamamladı ve yeni yılda daha dip seviyeleri gördük.

Bunun yanında 24 Şubat’ta Rusya’nın Ukrayna’ya saldırmasından sonra ciddi bir geri çekilme daha yaşandı ama sonrasında hızlı bir toparlanma gördük ve BTC fiyatı 40.000 doların üzerine yükseldi.

Öte yandan Pantera Capital, “The Next Mega-Trade” olarak adlandırılan raporunda, Bitcoin’in boğa koşusuna oldukça yakın olduğunu ifade etti ve bu beklentisinin ilk nedeninin 18 Nisan’da gerçekleşecek olan Vergi Günü olduğunu ifade etti.

Bu noktada şirket,  2013, 2017, 2020 ve 2021’de gerçekleşen Vergi Günü’nden 35 gün önce Bitcoin fiyatının yukarı yönlü hamle yaptığını ifade ediyor. Ancak insanlar vergilerini ödemek için ellerindeki varlıkların bir kısmını sattığı için Vergi Günü’nde bir miktar geri çekilme görülebilir.

Kriptolar Geleneksel Piyasalardan Ayrılabilir

Pantera Capital, COVID-19 salgını sırasında sergilenen Fed politikalarına da değindi. Şirket, itibari para birimlerinin toplu olarak basılmasını, Hazine tahvillerinin manipüle edilmesini ve tahvillerin ipotek edilmesini “açıkça yanlış” bir davranış olarak nitelendirdi.

Ayrıca şirket, artan enflasyon ve ABD sınırları içindeki ekonomik çalkantı için Amerikan merkez bankasını suçladı. Pantera Capital bu durumun patlamaya hazır bir balon olduğunu ve ardından Fed’in faiz oranlarını daha da yükseltmek zorunda kalacağını söyledi. CEO Dan Morehead‘e göre bu, dijital varlık evreni için iyi bir haber gibi görünüyor:

Piyasaların bunu gerçekten yanlış anladığına ve faiz oranlarındaki artışın kripto için gerçekten o kadar da kötü olmadığına dair çok güçlü bir inancım var. Ve diğer varlık sınıflarına kıyasla, aslında blockchain temelli varlık fiyatları için gerçekten harika.Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Haftasonu Yeşil Başladı: Bitcoin ve Altcoin’lerde Son Durum

Sonraki Haber

Enflasyon, Bitcoin ve Ukrayna: Kripto Yardımları Büyüyor!

İlgili Haberler